Premiera ArcSoft SimHD – oprogramowania do konwersji plików i filmów DVD o jakości SD do jakości bliskiej HD

ArcSoft, Inc ogłasza dziś wprowadzenie do sprzedaży detalicznej wersji ArcSoft SimHD, wtyczki ArcSoft TotalMedia Theatre, uniwersalnego odtwarzacza multimediów w jakości HD. SimHD to autorska, opracowana przez ArcSoft technologia konwersji plików, która w prosty sposób przekształca większość standardowych formatów wideo do jakości bliskiej HD. SimHD wykonuje tę pracę wykorzystując architekturę równoległych obliczeń NVIDIA ® CUDA do rozwiązywania skomplikowanych kalkulacji w ułamku czasu w porównaniu do pracy, jaką musiałby wykonać przy takim zadaniu procesor CPU.

„Nasza nowa technologia konwersji ArcSoft SimHD jest już dostępna w sprzedaży detalicznej, co umożliwi widzom uzyskanie na komputerze PC obrazu jakości bliskiej HD przy wykorzystaniu istniejących standardów DVD,” powiedział George Tang, wiceprezes ArcSoft i dyrektor zarządzający Home Video Entertainment Group. „Partnerstwo z NVIDIA jest dla nas ważny krok ku osiągnięciu naszego nadrzędnego celu, jakim jest udostępnienie użytkownikom tak nadzwyczajnych wrażeń przy tak niewielkich wymaganiach sprzętowych.”

TotalMedia Theatre wykorzystuje wysoki potencjał obliczeniowy procesora graficznego (GPU) za pomocą architektury NVIDIA CUDA, zapewniając wystarczające moce przetwarzania wymagającym algorytmom SimHD. NVIDIA GPU to jedyne procesory, które potrafią przetwarzać w czasie rzeczywistym tak zaawansowane algorytmy. Aplikacja jest kompatybilna z milionami procesorów graficznych NVIDIA, począwszy od serii GeForce 8 do najnowszych, w tym także produktów z linii GeForce ® i Quadro ®.

„To świetny sposób na modernizację posiadanej biblioteki DVD! Wszystko, czego potrzebujesz do natychmiastowego przekształcenia swoich filmów do jakości bliskiej HD to TotalMedia Theatre oraz procesor graficzny NVIDIA GeForce”, powiedział Michael Steele, dyrektor naczelny Visual Consumer Solutions w NVIDIA. „ArcSoft SimHD jest kolejnym przykładem tego, jak moce obliczeniowe GPU zmieniają świat, stanowiąc przy tym rzeczywistą wartość dla konsumenta”.

Oprogramowanie TotalMedia Theatre z technologią SimHD jest aktualnie dostępne dla użytkowników końcowych jako wtyczka TotalMedia Theatre. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie http://www.arcsoft.com/intouch/simhd_totalmedia3_nvidia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu