Podwodne bitwy PhysX

NVIDIA ogłosiła dziś, że firma Biart Studio, wiodący producent gier komputerowych z siedzibą w rosyjskiej „Dolinie Krzemowej”, zastosowała technologię NVIDIA ® PhysX ® w swojej nowej, nadchodzącej produkcji, U-Wars.

U-Wars to utrzymana w klimacie sci-fi taktyczna strzelanina na komputery PC i platformę Xbox360, której akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Lokalne zamieszki urastają do rangi poważnych konfliktów, rozprzestrzeniając zagrożenie terrorystyczne na cały świat. Kraje NATO łączą wysiłki, aby zniszczyć najbardziej niebezpieczną i silną z organizacji terrorystycznych, znaną jako Golden Hawk. Utworzona pod koniec XX wieku, Golden Hawk posiada ogromne zasoby pochodzące z dystrybucji narkotyków, handlu niewolnikami i przemytu broni.

Gracz obejmuje dowództwo nad elitarną jednostką Navy Seals, realizującą tajne operacje zarówno na lądzie jak i pod wodą. Dzięki technologii NVIDIA PhysX, Biart Studio opracowało grę prezentującą środowiska bardziej niż kiedykolwiek podatne na zniszczenia,  wciągającą fabułę, pełne ekspresji postacie oraz ogromny wybór taktycznego wyposażenia, w tym różnorodną broń, odrzutowe kombinezony i łodzie podwodne. W przypadku komputera PC, efekty zjawisk fizycznych mogą być dodatkowo akcelerowane sprzętowo przez dowolną kartę graficzną obsługującą CUDA, np.  NVIDIA GeForce® 8800 GTX  lub wyższy model.

Pakiet programistyczny dla developerów NVIDIA PhysX (SDK) składa się z silnika fizycznego i w pełni funkcjonalnego API, zapewniając twórcom oprogramowania, animatorom, twórcom gier i artystom bezprecedensową kontrolę artystyczną nad interaktywnymi zdarzeniami fizycznymi pomiędzy postaciami a otoczeniem, poprzez tworzenie coraz lepszych efektów fizyki w czasie rzeczywistym. Technologia PhysX współpracuje ze wszystkimi głównymi platformami do gier, w tym z Nintendo Wii, Playstation 3, Xbox 360 oraz PC.

U-Wars pojawi się w sprzedaży w Q4 2009.

U-Wars wraz z akcelerowanymi sprzętowo efektami PhysX będziesz mógł uruchomić na najbliższym Ci komputerze PC. Więcej informacji na temat U-Wars dostępnych jest na stronie http://www.uwar-game.com/.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu