Microsoft, Adobe i Google wspierają platformę NVIDIA ION

NVIDIA® ION® uzyskuje coraz szersze wsparcie specjalistów z branży, od analityków po wiodących dostawców oprogramowania, w tym Adobe, Google, Microsoft i Electronic Arts. Potężna wydajność ION i jego wysoce atrakcyjna cena to kluczowe cechy pozwalające producentom wprowadzić na rynek wyjątkowo małe, ekonomiczne komputery PC, które z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie użytkowników już w momencie pojawienia na rynku latem tego roku.

Procesory graficzne NVIDIA ION wyposażą nową generację mniejszych, bardziej ekologicznych, w pełni funkcjonalnych komputerów PC.  Użytkownicy systemów bazujących na ION będą mogli w pełni wykorzystać szereg najbardziej popularnych aplikacji i gier, w tym Spore, Call of Duty 4, Google Earth, Adobe Photoshop Elements, Cyberlink PowerDVD, LEGO: Batman i Battlefield 2.

„Zapewnienie najwyższej wydajności w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku czyni z NVIDIA ION zwycięzcę” – powiedział Jim McGregor, główny strateg ds. technologii In-Stat, firmy analitycznej specjalizującej się w rynkach mobilnego internetu i cyfrowej rozrywki. „Konsumenci oczekują dziś ekonomicznych komputerów o większych możliwościach, czyli dokładnie tego, co oferuje ION. Użytkownicy PC mogą teraz zrobić dużo więcej wykorzystując swoje systemy, dla deweloperów jest to znakomita okazja na czerpanie korzyści z rozwijającego się rynku. Jest to obopólna korzyść dla całej branży.”

„ION umożliwia użytkownikom nowych mini-notebooków i małych systemów typu desktop dostęp do korzystania z większej biblioteki gier Windows, będąc tym samym niesamowitą atrakcją dla wszystkich graczy,” powiedział Corey Rosemond, kierownik grupy w programie Microsoft Games for Windows.

„Nowy, niedrogi acz potężny komputer PC jakim jest ION zmieni oblicze rynku gier PC”, powiedział Ben Cousins, producent wykonawczy w DICE, oddziale Electronic Arts. „Nowa grupa docelowa na rynku masowym jest wprost wymarzona dla Battlefield Heroes”.

Bryan O’Neil Hughes, Product Manager ds. Photoshop w frmie Adobe, skomentował: “Oprócz wbudowanych funkcji podwyższających produktywność oraz skracających czas pracy w aplikacjach Photoshop CS4 i Photoshop CS4 Extended, platforma NVIDIA ION oferuje wsparcie dla nowych, akcelerowanych sprzętowo funkcji oprogramowania zwiększając tym samym zakres działań na małych, energooszczędnych komputerach. Wysoka wydajność jest dla naszych klientów kluczowym elementem w pracy polegającej na projektowaniu czy obróbce zdjęć. Moc GPU pozwala na wykorzystanie nowych funkcji oraz sprawia, że praca z pakietem Photoshop staje się płynna i bardziej produktywna.”(1)

„NVIDIA i Google umożliwią oglądanie kuli ziemskiej milionom nowych użytkowników,” powiedział Stefan Kuhne, inżynier oprogramowania w Google Earth. „Jesteśmy pod dużym wrażeniem wydajności, z jaką Google Earth będzie obsługiwany przez przystępne cenowo komputery wyposażone w procesory graficzne ION. Z pewnością podniesie to standard jakości na rynku grafiki podstawowych rozwiązań PC. ”

(1) Dostępne dla Windows oraz systemów opartych na procesorach Intel oraz systemach Mac OS, programy Photoshop CS4 oraz Photoshop CS4 Extended pozwalają zaoszczędzić czas na każdym etapie użytkowania. Wyniki testów oparte są o niezależne badania przeprowadzone przez Pfeiffer Consulting, a zamówione przez firmę Adobe i pokazują, w jakim stopniu nowe funkcje pakietu Adobe Creative Suite 4 mogą podwyższyć produktywność, wydajność i ułatwić zwrot nakładów. Raport zawiera szereg przykładów na to, jak Photoshop CS4 oraz  Photoshop CS4 Extended pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu