IncuBIT.pl – 30.000 EURO na start-up dla uzależnionych od innowacji

27 marca w sali NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja stołecznej działalności Akademickiej Sieci Innowacji i Przedsiębiorczości IncuBIT.pl oraz powołanie Mobile Marketing Association Polska (MMA Poland).

Młodzi innowacyjni przedsiębiorcy chcący tworzyć nowe rozwiązania technologiczne nie muszą już obawiać się o brak funduszy na rozpoczęcie działalności. Aż 60 pomysłodawców może uzyskać finansowanie od 30 000 EURO na realizację własnego pomysłu innowacyjnej technologii do 200 000 EURO dla całości przedsięwzięcia! Taką możliwość daje projekt IncuBIT.pl, który w ubiegły piątek zainicjował swoją działalność w Warszawie.

W spotkaniu IncuBITu uczestniczyli przedsiębiorcy, inwestorzy, młodzi adepci biznesu, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz liczne grono zainteresowanych działalnością inkubatora.

W pierwszej części konferencji zespoły potencjalnych beneficjentów zaprezentowały 10 projektów z obrębu Internet/Mobile, które były na bieżąco oceniane przez komitet sterujący IncuBITu. Przedstawione idee miały bardzo zdywersyfikowaną tematykę; od służby zdrowia, przez pośrednictwo nieruchomości aż na windykacji należności kończąc. Wiek autorów projektów był również bardzo różnorodny; najmłodszym uczestnikiem był dziewiętnastolatek, zaś najstarszy twórca skończył 38 lat.

Druga część stołecznej inauguracji działalności Akademickiej Sieci Innowacji i Przedsiębiorczości IncuBIT.pl rozpoczęła się przedstawieniem koncepcji działania inkubatora, a następnie wygłoszone zostały prezentacje poszczególnych gości. Zebrani w sali NewConnect „uzależnieni od innowacji” brali czynny udział zarówno w dyskusjach kończących wykłady jak i w panelach dyskusyjnych, podczas których poruszono kluczowe kwestie z punktu widzenia rozwoju projektów innowacyjnych oraz rynku mobilnego w Polsce.

Po zakończeniu części merytorycznej nastąpiła inauguracja działalności Mobile Marketing Association Polska (MMA Poland), którą wsparł swoją obecnością prezydent MMA Francja – Luc Veuillet.

Następnie, zebrani na Giełdzie Papierów Wartościowych goście IncuBITu udali się na uroczysty bankiet wieńczący stołeczną inaugurację działalności tej organizacji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania projektu IncuBIT.pl.. Nasza działalność cieszy się ogromnym zainteresowaniem; dostajemy mnóstwo maili, zapytań, regularnie zgłaszają się do nas bardzo ciekawe i nieszablonowo myślące osoby, przedstawiając nam swoje pomysły. Niektóre z nich to prawdziwie wizjonerskie, innowacyjne koncepty. To wszystko sprawia, że jeszcze mocniej wierzymy, że odpowiednie wykorzystanie potencjału jaki tkwi w ‘uzależnionych od innowacji’ w połączeniu z doświadczeniem partnerów jakich udało nam się pozyskać do projektu, może zaowocować stworzeniem w Polsce technologii i firm na miarę Skype czy Google.” – powiedział dr Jarosław Plichta, Dyrektor IncuBIT.pl.

Masz pomysł na innowacyjną technologię lub usługę? Zgłoś się do IncuBIT.pl po 30 000 EURO na jego realizację!

Więcej informacji na: www.incubit.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu