Yellow projektuje Artystyczną Podróż Hestii

Agencja reklamowa i marketingowa YellowGroup z Gdyni, przygotowała pełną obsługę graficzną projektu „Artystyczna Podróż Hestii”. Agencja odpowiada za stworzenie nowego logotypu projektu oraz oprawę graficzną całości przedsięwzięcia.

„Artystyczna Podróż Hestii” to nazwa projektu realizowanego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia od 2002 roku. Rokrocznie w konkursie plastycznym wyłaniany jest najzdolniejszy student Akademii Sztuk Pięknych, który w nagrodę wyjeżdża na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr M. Śliwicki, Prezes Grupy Ergo Hestia.

Począwszy od 2002 roku wyłącznym partnerem projektu była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. W ubiegłym roku konkurs został wzbogacony o współpracę z Uniwersytetem w Walencji. Tegoroczna, ósma już edycja konkursu ma charakter ogólnopolski i po raz pierwszy obejmie wszystkie Akademie Sztuk Pięknych działające w naszym kraju. – Ergo Hestia od wielu lat prowadzi projekty, których celem jest promocja młodych twórców – wyjaśnia Pani Renata Kozoń, Koordynator Projektu z ramienia STU Ergo Hestia. – Gdańskie edycje Artystycznej Podróży Hestii odniosły sukces. Część laureatów z poprzednich lat została już zauważona na międzynarodowych rynkach sztuki. W jakimś stopniu pomogła im w tym wygrana w naszym konkursie – dodaje. – Umożliwiliśmy młodym twórcom poznanie cenionych artystów, zwiedzenie wielkich galerii, najlepszych muzeów Nowego Jorku i Hiszpanii. Tegoroczne rozszerzenie przedsięwzięcia na wszystkie Akademie pozwoli nam jeszcze skuteczniej promować utalentowanych artystów – kończy.

– Udział w tak prestiżowym przedsięwzięciu i możliwość pracy nad projektem o charakterze artystycznym to dla naszej agencji wyróżnienie, ale także bardzo duża satysfakcja – komentuje Prezes YellowGroup Tomasz Zabolski. – Projekt ów wymagał odejścia od typowo reklamowej stylistyki i uruchomienia potencjału artystycznego, który stanowi silny atut naszego zespołu. Jest także potrzebą tkwiącą w grafikach i dyrektorach artystycznych agencji.

Więcej na www.artystycznapodrozhestii.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu