Rusza ZapytajEkspertow.pl – inicjatywa środowiska PR dla mediów

Wystartował serwis ZapytajEkspertow.pl – wspólna inicjatywa środowiska PR skierowana do dziennikarzy, blogerów i ekspertów branżowych. Pod adresem www.zapytajekspertow.pl jest już dostępna testowa wersja serwisu.

Uruchomienie serwisu internetowego ZapytajEkspertow.pl (www.zapytajekspertow.pl) to wspólna inicjatywa Związku Firm Public Relations i On Board PR realizowana we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Public Relations i Fundacją InternetPR. Jej celem jest ułatwienie kontaktów dziennikarzy i blogerów z ekspertami z różnorodnych branż. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Z punktu widzenia dziennikarzy lub blogerów serwis ZapytajEkspertow.pl pozwala na przesłanie prośby o wypowiedź na zadany temat do zarejestrowanych specjalistów. Uzyskane tą drogą komentarze i informacje mogą być potem wykorzystywane w artykułach czy wpisach bez potrzeby dodatkowej autoryzacji. Serwis ułatwia dotarcie z pytaniami do profesjonalistów wybranej branży.

Dla ekspertów serwis jest szansą na nawiązanie współpracy z mediami. Po jednorazowej, bezpłatnej rejestracji i określeniu swojej specjalizacji eksperci otrzymują emailowe powiadomienia o każdym pytaniu, które dotyczy ich branży. Udzielenie odpowiedzi widocznej później dla pytającego jest możliwe przez wypełnienie formularza dostępnego po zalogowaniu.

„Mamy nadzieję, że grubość notesu z kontaktami do ekspertów wreszcie przestanie warunkować dostęp do ciekawych opinii, których potrzebują dziennikarze i blogerzy” – mówi Norbert Kilen z On Board PR, pomysłodawca projektu – „Z drugiej strony serwis powinien ułatwić dostęp do mediów tym, którzy nie mają szczęścia znajdować się na listach adresowych publicystów”.

Zarządzaniem serwisem zajmuje się Związek Firm Public Relations – organizacja zrzeszająca czołowe firmy PR w Polsce. Dołączenie każdego eksperta do serwisu wymaga akceptacji administratora, który weryfikuje autentyczność informacji podanych przez ekspertów w swoim profilu. To gwarantuje, że w serwisie będą zarejestrowani kompetentni eksperci, których opinie i wypowiedzi są wiarygodne.

„Dziennikarze powinni mieć pewność, że korzystają z zaufanego źródła” – dodaje Jacek Jakubczyk, wiceprezes zarządu Związku Firm Public Relations – „Dlatego eksperci, którzy przejdą szczegółową weryfikację będą dodatkowo wyróżniani. Poza tym lista nazwisk zarejestrowanych specjalistów będzie dostępna dla każdego”.

ZapytajEkspertow.pl uruchomiono w wersji testowej (beta). Wciąż dodawane są dodatkowe elementy, które mają podnosić jego funkcjonalność. Jednocześnie na stronie pojawił się specjalny formularz, przez który można przesyłać swoje uwagi, komentarze, sugestie zmian.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu