Ricoh AficioSP 4210N – Wydajna drukarka czarno-biała z niskim kosztem TCO

Ricoh Polska ogłosiła wprowadzenie na rynek czarno-białej drukarki laserowej formatu A4 – AficioSP 4210N. Urządzenie pracuje z prędkością 36 str./min. i standardowo wyposażone jest w interfejs sieciowy oraz USB 2.0. Oferuje również zaawansowane funkcje druku, a wszystko to przy zachowaniu niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO). Urządzenie idealnie nadaje się do mniejszych biur oraz grup roboczych. Wydajny kontroler z procesorem 466 MHz umożliwia SP 4210N dostarczenie pierwszego wydruku w zaledwie 6,9 sekundy. Osiągając prędkość druku ciągłego wynoszącą 36 str./min. znajduje się wśród najszybszych urządzeń w swojej klasie. Dzięki maksymalnej pojemności 1600 arkuszy i wydajnym materiałom eksploatacyjnym obsługa urządzenia została ograniczona do minimum. Co więcej, SP 4210N wysyła na e-mail użytkownika powiadomienie, gdy wymagane jest podjęcie działania z jego strony. Status urządzenia można monitorować na wyświetlaczu LCD.

Aficio SP 4210N oferuje również szeroki zakres obsługiwanych nośników. Gruby papier o gramaturze do 130 g/m² może być dostarczany z dowolnego podajnika. Podajnik ręczny umożliwia drukowanie na papierze o gramaturze aż do 162 g/m². Urządzenie zaopatrzono również w funkcję, dzięki której możliwa jest bezproblemowa obsługa kopert. Opcja wprowadzania własnych ustawień gwarantuje, że dokumenty drukowane są na papierze odpowiedniego rodzaju.

Oprócz zgodności z normą RoHS, drukarka SP 4210N odznacza się również niskim zużyciem energii. Ze względu na krótki czas nagrzewania, urządzenie szybko przełącza się w tryb oszczędny, w którym pobiera zaledwie 4,5 W. Dzięki opcjonalnemu modułowi druku dwustronnego możliwe jest również ograniczenie zużycia papieru.

Ricoh Aficio SP 4210N jest najnowszym modelem w ofercie cyfrowych urządzeń biurowych firmy Ricoh. Drukarka oferowana jest w cenie 2670 zł netto, została objęta 12-miesięczną gwarancją producenta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu