Innowacyjność Osady Studenckiej

Serwis TwojeInnowacje.pl objął patronat medialny nad Osadą Studencką, której przedsięwzięcie jest innowacyjne w skali europejskiej i światowej. Osada Studencka jest stowarzyszeniem, które buduje campus studencki domków jednorodzinnych. Osoba studiująca może stać się właścicielem pokoju w domku. Koszt miesięcznej raty to 400 zł. Do każdego pokoju są podpięte indywidualne liczniki mediów. By mieć pokój na własność wystarczy zapisać się do stowarzyszenia, ustalić warunki kredytowania i płatności. Inwestycja stowarzyszenia realizowana jest w Piekarach, 9 km od Krakowa, w malowniczej okolicy z widokiem na klasztor tyniecki. Po zakończeniu studiowania żak może odsprzedać lub podnająć pokój innemu studentowi.

Osada Studencka proponuje nowoczesne rozwiązanie problemu akademików i rynku wynajmu nieruchomości w Polsce. To niezwykłe połączenie realizacji celów społecznych, promowania przedsiębiorczości z zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych studentów.

W dzisiejszych czasach student to często biznesmen, który albo zarabia na siebie pozyskując zlecenia jako freelancer lub prowadzi własną działalność gospodarczą. Inni inwestują w siebie poprzez aktywny udział w wielu stażach i praktykach w firmach prywatnych, inni udzielają się w projektach instytucji pozarządowych jako wolontariusze. Taką formę współpracy można również podjąć z Osadą Studencką. Oprócz tego, że uzyskamy kwaterę w Osadzie to jest też możliwość współtworzenia projektu. Doświadczenie profesjonalistów i zapał młodych ludzi daje innowacyjne możliwości transferu wiedzy i zarządzania nią. To nowy model kooperacji z młodymi ludźmi poprzez interakcję i działanie. Jest to bardzo ważne w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Know-how inwestowania w siebie zaprocentuje w przyszłości budując nie tylko Osadę Studencką, a przede wszystkim nową jakość życia społecznego.

Kolejny innowacyjny element działalności Stowarzyszenia Osada Studencka to pro-ekologiczność stosowanych technologii budowlanych. Domy w Osadzie budowane są w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.

Celem serwisu TwojeInnowacje.pl jest promowanie innowacyjnych działań zarówno w biznesie, rolnictwie jak i edukacji. Stowarzyszenie Osada Studencka podjęło prorozwoje działanie, nie tylko pod względem studenckiego budżetu, ale głównie gospodarczym. – mówi Jarosław Nowakowski, redaktor prowadzący serwisu TwojeInnowacje.pl – W ciągu 20 lat zostały wybudowane 3 akademiki w tym jeden w Krakowie! Nieoczekiwanie pojawiła się przełomowa alternatywa stwarzająca nowe możliwości, dlatego też postanowiliśmy wesprzeć medialnie inicjatywę Stowarzyszenia Osada Studencka.

25 marca br. odbyła się Konferencja „Studencki portfel w ramach kryzysu”, która miała miejsce w „Kotłowni” Politechniki Krakowskiej. W spotkaniu ze studentami uczestniczyła również Osada Studencka w trakcie, którego przeprowadzona została ankieta na temat potrzeb mieszkaniowych studenta. – Ponad 40% studentów dzieli pokój 1-osobowy z innymi lokatorami, blisko 50% studentów płaci za swoje stancje równowartość raty kredytu za pokój w Osadzie lub nawet więcej; 65% studentów planuje zamieszkać w Krakowie po studiach natomiast 35% studentów jeszcze nie wie czy zostanie w Krakowie, ale nie wyklucza tej opcji. Te wyniki potwierdzają jak inicjatywa Osady Studenckiej jest atrakcyjnym rozwiązaniem. – informuje o wynikach ankiety Dariusz Sidor, Prezes Stowarzyszenia Osada Studencka.

www.twojeinnowacje.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu