Euronet i Euro Apteka rozdają karty ICE

Bankomat 24/Euronet Sp. z o.o., największy w Polsce niezależny operator i właściciel sieci bankomatów, organizuje akcję rozdawania kart „In Case of Emergency” wspólnie z ogólnopolską siecią Euro Apteka. W kwietniu br. do użytkowników bankomatów, a zarazem klientów aptek, trafi około 30 tysięcy kart ICE zawierających numery telefonów alarmowych oraz kontakty do osób, które należy zawiadomić w sytuacji zagrożenia życia albo wypadku. To pierwsza wspólna akcja Euronetu i Euro Apteki odbywająca się pod hasłem „Dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich”.

Karta ICE – wielkością przypominająca zwykłą kartę płatniczą – z łatwością zmieści się w portfelu każdego użytkownika bankomatów oraz klienta aptek. Na całym świecie znana jest jako karta, która w nagłym wypadku może uratować życie. Kartę ICE – wydaną wspólnie przez Euronet i Euro Aptekę – otrzyma każda osoba, który w okresie od 1 kwietnia do 30 kwietnia br. zgłosi się do dowolnej placówki Euro Apteki z potwierdzeniem wypłaty pobranym z bankomatów Euronet.

Specjalna edycja kart, wydanych wspólnie przez Euronet i Euro Aptekę, zawiera ogólnopolskie numery telefonów alarmowo-ratunkowych, informacje o właścicielu karty oraz dane kontaktowe do osób, które należy powiadomić w razie wypadku. Każda karta zawiera m.in. imię i nazwisko jej posiadacza, numer PESEL, informację o grupie krwi oraz ewentualnych chorobach przewlekłych i alergiach, co w razie wypadku ułatwia służbom ratowniczym udzielenie poszkodowanemu skutecznej pomocy. Osoby podane przez posiadacza karty do kontaktu powinny w razie potrzeby umieć udzielić informacji o stanie jego zdrowia.

„Chcielibyśmy, aby karty ICE – rozdawane jeszcze przed sezonem wiosennych wyjazdów i wakacyjnych urlopów – zwróciły uwagę Polaków na temat bezpiecznego wypoczynku oraz właściwej i szybkiej reakcji, która niejednokrotnie ratuje życie w sytuacji zagrożenia lub wypadku. W ten sposób chcemy włączyć się w propagowanie w Polsce międzynarodowego systemu ICE” – powiedziała Zuzanna Smolarek-Wójcik, Marketing Manager firmy Euronet.

Kartę ICE można otrzymać w kasie dowolnej placówki Euro Apteki w całej Polsce. Apteki należące do sieci usytuowane są w miejscach dogodnych dla klientów, m.in. w centrach handlowych oraz w pobliżu węzłów komunikacyjnych największych polskich miast. Odwiedza je miesięcznie ok. pół miliona klientów, co stwarza możliwość szerokiej popularyzacji zasad właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

„Warto, aby kartę ICE posiadał każdy członek naszej rodziny. Kiedy np. podczas wypadku o życiu i zdrowiu decydują minuty, ta karta może okazać się bezcenna. Dlatego postanowiliśmy przekazać ją darmowo jak największej liczbie osób. Szacujemy, że w ramach kwietniowej akcji uda nam się rozdać ok. 30 tysięcy kart ICE. Jeśli okaże się, że będziemy w stanie rozdysponować wśród klientów większą liczbę kart, rozważymy możliwość dodruku dodatkowej partii.” – powiedział Piotr Maciejewski, Marketing Manager sieci Euro Apteka.

Międzynarodowy system ICE został stworzony z inicjatywy włoskich ratowników, którzy zauważyli lukę informacyjną w kontakcie z rodziną i bliskimi poszkodowanych. W jego propagowanie włącza się wiele znanych osób publicznych oraz instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa. Karta zyskała już dużą popularność w wielu krajach całego świata.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu