„Green” Data Center od IBM

Firma IBM Polska poinformowała o nowej ofercie usług – na którą składa się budowa zielonych centrów danych – Green Data Centers. IBM jest światowym liderem w dziedzinie projektowania oraz budowy ośrodków typu Data Center, jak również jest jednym z liderów w promowaniu i wdrażaniu „zielonych” rozwiązań w IT.

Rosnące zainteresowanie klientów budową nowych obiektów typu Data Center oraz potrzeba modernizacji już istniejących, spowodowała że IBM Polska zdecydował się na rozszerzenie zakresu swoich usług o możliwość budowy tego typu ośrodków. Tworząc nowe obiekty możemy zaplanować i wybudować je w taki sposób, aby charakteryzowały się jak najmniejszym wpływem na środowisko naturalne, czyli emitowały jak najmniej dwutlenku węgla. – powiedział Paweł Bondar – Service Product Line Leader BCRS, Site&Facilities w dziale usług IBM Polska. Nowoczesne ośrodki typu Data Center zapewnią przedsiębiorstwom znacznie większą efektywność energetyczną oraz umożliwią istotne ograniczenie kosztów. – dodał.

Możliwość realizacji obiektów typu Data Center już na etapie ich budowy, pozwoli IBM na wdrażanie zaawansowanych technologii i rozwiązań, które spełniają takie wymagania jak: – skalowalność, modularność, efektywność energetyczna przy jednoczesnym uwzględnieniu troski o środowisko naturalne.

Klienci, którzy skorzystają z możliwości budowy przez IBM ekologicznych obiektów Data Center mogą znacząco zredukować ilość zużywanej energii elektrycznej, a także zagospodarować powstałe w wyniku działalności Data Center produkty uboczne, takie jak na przykład – ciepło. Tego typu innowacyjne podejście do kwestii, która jeszcze niedawno była postrzegana jako problem, sprawia że obiekty typu Data Center mogą przynosić dodatkowe zyski.

Dzięki prowadzonemu od kilku lat projektowi Big Green, firma IBM posiada ogromne doświadczenie związane z wdrażaniem energooszczędnych rozwiązań, które teraz również w zakresie budowy Data Center chce realizować w Polsce. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę znaczący wzrost liczby budowanych Data Centers, jaki można zaobserwować na polskim rynku. Popyt na Data Center jest widoczny w większości regionów świata. Od 2003 roku ilość powierzchni dostępnej dla sprzętu IT w Data Center wzrosła o zaledwie 15%, podczas gdy zapotrzebowanie na tego typu powierzchnię o 120%. W zeszłym roku firma IBM zaangażowała się w projekty ponad 2 000 klientów i wybudowała 40 „zielonych” centrów obliczeniowych na całym świecie.

W ramach projektów związanych z budową obiektów typu Data Center, IBM podobnie jak przy innych projektach, oferuje swoim klientom wsparcie we wszystkich fazach przedsięwzięcia – powiedział Paweł Bondar. Pełna kontrola nad inwestycją oraz podwykonawcami pozwala zagwarantować realizację projektu zgodnie z założeniami oraz wymaganiami klienta – dodaje.

Uzupełnieniem oferty IBM jest rozwój Centrów Zapewnienia Ciągłości Operacji Biznesowych. Ośrodki te zostały zaprojektowane, by pomóc klientom firmy w utrzymaniu ciągłości operacji biznesowych w każdych warunkach. Ich głównym celem jest doprowadzenie, w możliwie najkrótszym czasie, do wznowienia działalności operacyjnej klienta po wystąpieniu ewentualnych problemów, w tym wynikających z nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Dane klientów przechowywane są w tzw. magazynach danych, a te znajdują się w Centrach Zapewnienia Ciągłości Operacji Biznesowych IBM. W razie konieczności klienci IBM mogą natychmiast odzyskać swoje informacje dzięki bezpośredniemu połączeniu z danym ośrodkiem przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji o IBM: www.ibm.com/pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu