Sukces filmu FAKTU dla Telewizji POLSAT. Ponad 1,6 mln widzów „Anatomii przemocy”

Nadany wczoraj o godzinie 23:10 film „Anatomia przemocy” – opowiadający o tragedii Alicji B., oskarżającej ojca o wieloletni gwałt – miał rekordową w tym paśmie oglądalność. Produkcję FAKTU dla Telewizji POLSAT pomimo późnej pory obejrzało 1 mln 650 tys. widzów (dane według AGB Nielsen Media Research).

Dzięki filmowi „Anatomia przemocy” Telewizja POLSAT osiągnęła udział w rynku na poziomie 27,6 proc. w grupie wszystkich badanych (4+) i 20 proc. w grupie komercyjnej 16-49. W tym czasie Telewizja POLSAT była najlepiej oglądaną stacją w obu grupach audytoryjnych.

„Anatomia przemocy” to wstrząsający obraz przygotowany przez dziennikarzy FAKTU, opowiadający historię 22-letniej Alicji, która oskarża swojego ojca o to, że przez sześć lat bił ją i gwałcił.  Dziewczyna opowiada przed kamerą o latach poniżeń doznanych w rodzinnym domu, zadaje także trudne pytania swojej matce, będącej świadkiem dramatu.

Film można obejrzeć na www.efakt.pl , gdzie znajduje się także obszerne archiwum dziennikarskie tej sprawy.  Emisja telewizyjna zostanie powtórzona na kanale POLSAT News w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinie 23:00. W sobotę już od godziny 15:45 na antenie POLSAT News pojawiać się będą programy publicystyczne, dotyczące zjawiska przemocy seksualnej w rodzinie, a w studiu trwać będzie debata z udziałem zaproszonych gości i ekspertów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu