Pierwsze 5” od TRAK. GPS-550 z pełnym wyposażeniem oraz mapą AutoMapa

W marcu na rynku pojawi się pierwsza nawigacja Trak z dużym, rzadko spotykanym  ekranem dotykowym LCD o przekątnej 5”. W wyposażeniu opcjonalnym znajdą się Bluetooth, FM transmiter oraz wejście AV-in. Jako kolejne już urządzenie oferowane będzie z najnowszymi mapami AutoMapa XL oraz EU

GPS-550 wyposażono w ekran dotykowy LCD TFT o przekątnej 5”, rozdzielczości 480×272 piksele. Dzięki optymalizacji wielkości obudowy do wielkości ekranu, urządzenie w swoich wymiarach nie wiele różni się od dostępnych na rynku urządzeń 4,3”, natomiast różnica w wielkości ekranu jest bardzo widoczna

Jeden z najszybszych na rynku procesorów, Atlas Sirf III 400Mhz z zintegrowaną 30 kanałową anteną GPS zapewnia urządzeniu szybką i stabilną pracę. GPS-550 oparty jest na systemie Windows CE 5.0, dzięki czemu posiada liczne funkcje multimedialne, takie jak odtwarzacz muzyki, odtwarzacz video oraz flash, a także wbudowany kalendarz, notatnik, kalkulator oraz gry.

GPS-550 w najbogatszej wersji oferuje dodatkowe możliwości. Oprócz nawigacji może on służyć jako wyświetlacz dla kamery cofania oraz za pomocą wbudowanego  kontrolera Bluetooth można korzystać z nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Pozwalają na to mikrofon oraz głośnik wbudowane w urządzeniu, a dzięki dużemu ekranowi obsługa funkcji zestawu głośnomówiącego jest bardzo przyjemna. Drugi z modułów, FM Transmiter pozwala na odtwarzanie dźwięków z nawigacji na głośnikach samochodowych, wystarczy włączyć nadawanie w GPS-550 na wybranej częstotliwości, tę samą częstotliwość ustawić na radiu samochodowym, aby wszystkie komunikaty z urządzenia słyszane były również w głośnikach. Ostatni ze specjalnych dodatków to wejście AV-in, dzięki któremu można do urządzenia podłączyć na przykład kamerę zewnętrzną i odtworzyć obraz z zewnątrz samochodu.

Urządzenie do nawigacji wyposażono w wbudowaną pamięć flash 2GB, na której znaleźć będzie można AutoMapę – najlepsze obecnie na rynku oprogramowanie nawigacyjne. AutoMapa oferowana jest w dwóch wersjach: AutoMapa Polska XL, zawierająca 100% pokrycia kraju, bazę ponad 300 tysięcy punktów użyteczności publicznej, 2419 planów miast i miejscowości, oraz AutoMapa EU zawierająca mapy 44 krajów Europy, w tym wszystkich krajów Unii Europejskiej za wyjątkiem Islandii. Dodatkowo, AutoMapa posiada wiele bardzo przydatnych funkcji, takich jak symulacja toru jazdy w tunelu, czy asystent pasa ruchu W najnowszej wersji programu dostępnych jest także aż 12 lektorów czytających komunikaty drogowe, na czele z głosem najlepszego polskiego kierowcy rajdowego – Krzysztofa Hołowczyca. Oprócz nawigacji w językach polskim, niemieckim i angielskim dostępna jest od teraz również pełna nawigacja głosowa oraz personalizacja interfejsu dla użytkowników z Czech i Słowacji. AutoMapa oferuje darmową aktualizację przez rok od zakupu, zarówno dla oprogramowania jak i mapy.

W zestawie z urządzeniem w opakowaniu znajduje się uchwyt mocujący do samochodu,  ładowarka sieciowa, ładowarka samochodowa, słuchawki), kabel USB, instrukcja obsługi, skrócona instrukcja obsługi.

Sugerowane ceny detaliczne:

GPS-550PL – 869zł , GPS-550BTA PL -999zł – , GPS-550 EU – 1199zł, GPS-550BTA EU – 1299zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu