FagorMastercook – Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Firma FagorMastercook zdobyła certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Druga edycja akcji, organizowanej przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, ma na celu promowanie odpowiedzialnych pracodawców oraz dobrych praktyk przez nich stosowanych. FagorMastercook jest jedyną firmą z branży AGD, która w tym roku otrzymała to wyróżnienie.

Czołowy producent sprzętu AGD w Polsce znalazł się wśród 14 firm wyłonionych przez kapitułę konkursu. Został dostrzeżony za wartości i stosowanie rozwiązań, które są szczególnie przyjazne pracownikom m.in. preferowanie formy stałego zatrudnienia, przestrzeganie prawa i standardów pracy, zapewnianie pracownikom potencjału do  rozwoju oraz promowanie postawy współpracy.

Jak mówi p. Patxi Lopez Urkiola, Prezes Zarządu: ,,Firma FagorMastercook jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, które zatrudnia obecnie niemal 1800 osób. W wyniku dialogu prowadzonego ze wszystkimi podmiotami w firmie, swoim pracownikom oferujemy najwyższe standardy w zakresie socjalnych warunków pracy oraz możliwość rozwoju osobistego. Przyznany nam certyfikat jest dowodem, iż podążamy w dobrym kierunku”.

I dodaje: ,, Dokładamy wszelkich starań, żeby interesy pracodawcy i pracowników były zbieżne wdrażając wiele inicjatyw m.in. Model Zarządzania przez Kompetencje. Pozwala on na optymalne zarządzanie umiejętnościami pracowników i planowanie ścieżek kariery. Model ten jest bazą, na której osadzone są wszystkie kluczowe procesy zarządzania kapitałem ludzkim – z jednej strony jasno określone cele strategiczne firmy, a z drugiej strony – umiejętności i aspiracje zawodowe pracowników”.

Patronat nad konkursem objął Pan Lech Kaczyński, Prezydent RP. Rozdanie certyfikatów będzie miało miejsce w Pałacu Prezydenckim 30 marca o godz. 16.00.

FagorMastercook S.A., czołowy producent sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce, wchodzi w skład Grupy Fagor należącej do największej na świecie grupy kooperacyjnej Mondragón Corporación Cooperativa. Będąc członkiem Grupy posiada wsparcie finansowe, logistyczne i technologiczne, umożliwiające politykę ekspansji oraz dynamiczny rozwój produktów nieustannie unowocześnianych i wyposażonych w unikalne funkcje.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu