DomowyPrzedszkolak.pl – bezpieczny pociąg do zabawy

Od niedawna, najmłodsi mogą się pobawić i pouczyć w interaktywnym królestwie Lulandii razem z konduktorem Lulkiem i królewną Rózią. Jednak podczas beztroskiego klikania, może zdarzyć się coś, czego rodzice nie doświadczą w żadnym innym serwisie – jeśli zabawa będzie trwała zbyt długo, przerwie ją bajkowy zegar.

Lulandię stworzyła firma ABCMedia zajmująca się produkcją multimediów edukacyjnych dla dzieci. Jej głównym założeniem było stworzenie spójnego, zamkniętego interaktywnego baśniowego świata, w którym przedszkolaki, nawet te mieszkające z dala od Polski, poznawałyby litery, liczby, kolory, a także pierwsze słowa w języku angielskim. „W większości polskich serwisów, w których bawiły się moje dzieci, nie wykorzystywano potęgi multimediów – połączenia obrazu, dźwięku i animacji w jednym przekazie, a właśnie to pomaga maluchom w nauce liter i przyswajaniu nowych pojęć. Klikanie w jeden element i jeżdżenie kursorem po ekranie dla samej nauki sterowania myszą nic dziecku nie daje. Dla ćwiczenia rączek lepiej dać maluchowi kartkę oraz kredki. Jeśli duet komputer – przedszkolak ma mieć sens, dzieci powinny mieć do dyspozycji wartościowe zabawy, bardzo interaktywne, bagato animowane, udźwiękowione – jak bajki, takie były założenia moje i Konrada Cieślaka, który stworzył tu piękną grafikę” – tłumaczy Agnieszka Zaskórska. W serwisie króluje również złota zasada, że nad czasem spędzanym przed komputerem powinno się panować. W egzekwowaniu jej służy zegar Bimbam, który strzeże bram Lulandii na stronie głównej i na nim rodzice mogą ustawić czas zabawy dziecka.  „Okazało się, że przedszkolaki, które z natury czują się bezpiecznie w uporządkowanym świecie wartości i zasad, bardzo zegar polubiły i traktują go z wielką powagą.” – dodają twórcy serwisu.

Serwis pełni role edukacyjne i artystyczne, można tu obejrzeć zmieniające się pory roku z muzyką Vivaldiego, czy uczyć się rysować od Kredki i Ołówka, bawić się w bardzo różnorodne tematycznie zabawy. Rodzice znajdą tu również wiele kolorowanek, labiryntów, wierszyków i bajek do wydruku. Redakcja serwisu obiecuje, że część adresowana do najmłodszych użytkowników, będzie całkowicie pozbawiona reklam. Wkrótce dorośli znajdą tu więcej informacji dla siebie – prezentacje nowości wydawniczych i edukacyjnych zabawek dla przedszkolaków, a także butik Lulka i Rózi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu