Fashion House w Piasecznie najlepsze w Europie

Centrum outletowe Fashion House w Piasecznie otrzymało nagrodę CEE Retail Real Estate Awards 2008 w kategorii najlepsze centrum outletowe roku 2008. Jego właścicielem od 2007 roku jest Polonia Property Fund II Limited, polski przedstawiciel AIB – wiodącej irlandzkiej organizacji w zakresie bankowości oraz usług finansowych, dla której pierwsza inwestycja w obiekty handlowe w Polsce okazała się strzałem w dziesiątkę.

Fashion House Outlet Centre w Piasecznie zwyciężył w kategorii najlepsze centrum outletowe roku 2008. Jurorów CEE Retail Real Estate Awards 2008 obiekt zachwycił wyjątkową, nietypową dla centrów handlowych architekturą oraz doskonałą ofertą, a także lokalizacją i pokonał konkurentów z Europy Środkowej i Wschodniej.

– Półtora roku temu zainwestowaliśmy w wysokiej klasy centrum outletowe Fashion House Outlet Centre w Piasecznie, które wyróżniało się wyjątkową architekturą, atrakcyjną ofertą oraz imponującymi wynikami. Ostatnie prestiżowe wyróżnienie naszego obiektu, jako najlepszego centrum outletowego roku 2008, tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że była to bardzo dobra inwestycja – mówi Mirosław Januszko, Wice Prezes AIB PPM Sp. z o.o.

Od momentu zakupu sieci outletów Fashion House przez Fundusz Polonia Property Fund II Limited , każde centrum nadal rozwija się bardzo dynamicznie. Outlet w Piasecznie zakończył proces finalnej rozbudowy, dzięki czemu jest największym obiektem swojej klasy w Polsce. Fashion House Sosnowiec, rozbudowany pierwszy raz w ubiegłym roku, z końcem marca br. zakończy proces drugiej rozbudowy. Outlet w Gdańsku również rozpoczął kolejną fazę inwestycji.

– Skoro nawet w czasach spowolnienia gospodarczego nasze inwestycje w centra Fashion House Outlet Centre okazują się być dochodowe, nie wykluczamy kolejnych działań na rynku retailowym – dodaje Mirosław Januszko.

Centra Fashion House to jedyne realizacje Funduszu Polonia Property Fund II Limited na rynku handlu detalicznego, ale nie jedyne w tej części Europy. W Polsce firma, w ramach Polonia Property Fund I jest właścicielem m.in. Poznań Financial Centre, Lubicz Office Building w Krakowie, Atrium Centrum w Warszawie, w Budapeszcie posiada m.in.: Obuda Gate Office Centre oraz East – West Business Center. Nabycie Fashion House Outlet Centre w Piasecznie w 2007 roku, a następnie w 2008 roku dwóch kolejnych obiektów Fashion House w Gdańsku i w Sosnowcu, poszerzyło portfolio spółki o nową kategorię.

AIB, do której należy Polonia Property Fund II Limited świadczy zróżnicowany zakres usług w dziedzinie bankowości, finansów oraz związanych z nimi branż poprzez trzy główne centra operacyjne w Irlandii oraz za granicą. W imieniu poszczególnych klientów zarządzania nieruchomościami o wartości ok. 700mln €.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu