Bankier.pl najbardziej rzetelny i obiektywny

Portal finansowy Bankier.pl został wyróżniony przez spółki giełdowe za najbardziej rzetelny i obiektywny przekaz informacji. W badaniu mediów przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Bankier.pl uzyskał najwyższe noty w kategorii – portal internetowy zajmujący się tematyką gospodarczą.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych zapytało spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, które media dostarczają najbardziej wiarygodnych i obiektywnych informacji na temat gospodarki w dobie międzynarodowego kryzysu finansowego.

W ocenie przedsiębiorstw, pośród portali internetowych zajmujących się tematyką gospodarczą, Bankier.pl wykazuje się największą rzetelnością i obiektywizmem w przekazywaniu informacji o rynku finansowym i jego uczestnikach.

„Bardzo nas cieszy wysoka ocena rzetelności i obiektywizmu naszej pracy, zwłaszcza w czasie trudnej sytuacji na rynkach finansowych. Mamy świadomość ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na nas w związku ze sposobem prezentacji wydarzeń gospodarczych, które mogą mieć wpływ na nastoje społeczeństwa, inwestorów giełdowych. To dla nas bardzo ważne, że spółki giełdowe doceniają naszą postawę” – mówi Marcin Dziadkowiak, redaktor naczelny Bankier.pl.

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych biorąc pod uwagę opiniotwórczą rolę oraz ciążący na mediach szczególny obowiązek staranności w przekazywaniu informacji, przeprowadziło badanie rzetelności i obiektywizmu mediów skupiających się na tematyce gospodarczej. SEG w oparciu o opinie spółek giełdowych nagrodziło w poszczególnych kategoriach: prasa – Gazeta Giełdy Parkiet, stacja radiowa – Radio PIN, portal internetowy – Bankier.pl, stacja telewizyjna – TVN CNBC Biznes, agencja informacyjna – Reuters.

„W okresie głębokich zmian na światowych rynkach finansowych, jest rzeczą najwyższej wagi, żeby media ekonomiczne rzetelnie informowały swoich odbiorców o zachodzących w polskiej gospodarce zmianach. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza teraz, kiedy konsekwencje podejmowanych decyzji będą decydować o przyszłym sukcesie lub porażce wybranych strategii. Docenienie naszej codziennej pracy właśnie w takim momencie, jest dla nas szczególnie ważne” – dodaje dr Michał Macierzyński, redaktor naczelny PRNews.pl (Grupa Bankier.pl).

Wyróżnienie Bankier.pl za rzetelny i obiektywny przekaz informacji zbiegło się w czasie z prezentacją najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2009. Według najnowszych danych, strony biznesowe Bankier.pl odwiedziło ponad 1,8 miliona użytkowników, którzy wygenerowali w tym okresie ponad 40,2 miliona odsłon. Wyniki te sprawiły, że w kategorii: Biznes, Finanse, Prawo, portal Bankier.pl ponownie uplasował się na 3 miejscu rankingu pod względem liczby użytkowników, wyprzedzając tym samym serwisy biznesowe Wirtualnej Polski.

Pod względem liczby odsłon stron biznesowych, portal Bankier.pl zajmuje drugą pozycję w kategorii: Biznes, Finanse, Prawo i zarówno w porównaniu z bezpośrednimi konkurentami, jak i sekcjami biznesowymi portali horyzontalnych, Bankier.pl znajduje się w czołówce tego rankingu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu