Zrób własny dzwonek na komórkę dzięki mtunes.pl. Za darmo

Jaki masz dzwonek w swojej komórce? Tradycyjny, czy może wgrałeś fragment utworu ulubionego wykonawcy, czesiowe „Dzień dobry” lub jakiś inny odgłos? Dla wszystkich, którzy chcą, aby dźwięki wydawane przez ich telefon wyróżniały się w tłumie mamy dobrą wiadomość. Właśnie powstał pierwszy w Polsce internetowy serwis do samodzielnego tworzenia dzwonków. Co ważne – usługa jest darmowa! Administrator serwisu nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z serwisu.

Aby stworzyć własny dzwonek wystarczy wejść na stronę http://www.mtunes.pl, wybrać dowolny plik mp3 z dysku twardego swojego komputera, ustalić początek i koniec dzwonka, ewentualnie dodać efekt wyciszenia na początku i na końcu, a następnie kliknąć przycisk „Stwórz dzwonek”. Po utworzeniu dzwonka użytkownik dostaje adres URL, który wpisuje w przeglądarce internetowej/WAP w telefonie komórkowym i automatycznie pobiera utworzony dzwonek od razu na komórkę. W tym miejscu warte podkreślenia jest to, że twórcy serwisu zadbali o maksymalne ułatwienie korzystania z niego. Wspomniany adres URL składa się z nazwy domeny mtunes.pl, ukośnika i parametru, przy czym ten parametr to ciąg złożony z liter a, d, g, j, m, p, t oraz w, czyli pierwszych liter na klawiszach telefonów komórkowych. Żeby wpisywanie było tak szybkie i tak wygodne, jak to tylko możliwe.

Serwis Mtunes.pl jest podłączony do platformy do dystrybucji kontentu mobilnego, która rozpoznaje modele telefonów użytkowników i wystawia pliki dzwonków we właściwych formatach. Na podstawie statystyk zliczanych przez wspomnianą platformę będą powstawać rankingi najpopularniejszych telefonów. Te rankingi będą co tydzień publikowane w mtunes.pl. Pierwszy już 31 marca 2009.

Mtunes.pl idzie z duchem czasu – określenie „User Generated Content”, czyli kontent tworzony przez użytkownika, pojawia się ostatnio coraz częściej w kontekście serwisów interaktywnych i mobilnych, a chyba trudno lepiej wpasować się w ten nurt niż czyni to mtunes.pl. Serwis będzie rozbudowywany – w planach jest m.in. dodanie obsługi telefonów iPhone.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu