Pentacomp z rekomendacją Gazety Bankowej

W tegorocznym konkursie Gazety Bankowej na „Hit roku 2009 dla instytucji finansowych” spółka Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. otrzymała rekomendację jury dla rozwiązania Pent@Life dedykowanego firmom ubezpieczeniowym. Była to druga edycja konkursu dla firm, które swoje produkty, rozwiązania i usługi polecają bankom i instytucjom finansowym.

Pent@Life to dla firm ubezpieczeniowych możliwość szybkiego i elastycznego zarządzania ofertą. Zastosowanie systemu wielokrotnie skraca czas potrzebny na wprowadzenie na rynek nowych lub zmodyfikowanych produktów i jest jednocześnie kompleksowym narzędziem do zarządzania produktami także po ich sprzedaży.

System w swojej obecnej wersji z powodzeniem może być zastosowany jako narzędzie wspierające obsługę produktów bancassurance po stronie banku.

Pent@Life służy ubezpieczycielom w dwóch strategicznych obszarach:

Zarządzanie produktami

  • system posiada bogatą funkcjonalność w zakresie definiowania, parametryzowania i modelowania produktów co pozwala szybko elastycznie kształtować ofertę i wprowadzać ją na rynek,
  • wspiera wszystkie procesy biznesowe związane z całym cyklem obsługi produktów,  przede wszystkim: zarządzanie polisami i funduszami, obsługę rozliczeń, analizy i raportowanie. System posiada moduł finansowo-księgowy pełniący funkcję księgi pomocniczej.

Prowadzenie sprzedaży

  • system posiada funkcjonalność wspierającą proces sprzedaży różnymi kanałami dystrybucji, między innymi: Internet, bancassurance, rozbudowane sieci dystrybucji.

Pent@Life to także korzyści dla finansów: pewność pracy na danych wysokiej jakości, znaczne oszczędności na działaniach analitycznych, oszczędności operacyjne wynikające z pracy w jednym, centralnym systemie i ograniczenie kosztów wprowadzenia na rynek nowej oferty. System ten gwarantuje utrzymanie minimalnych kosztów integracji z dowolnym systemem prowizyjnym stworzonym w dowolnej technologii.

System stworzony przez Pentacomp specjalnie dla firm ubezpieczeniowych to niezależne, strategiczne rozwiązanie, które można w prosty sposób zintegrować z istniejącymi w firmie systemami: prowizyjnym, finansowo-księgowym, hurtownią danych oraz z innymi strategicznymi systemami korporacji.

Rynek w dobie kryzysu żąda zmian – ubezpieczyciele muszą zmodyfikować swoje oferty. Dzięki Pent@Life mają szansę szybko odpowiedzieć na potrzeby rynku.

www.pentacomp.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu