NTT Corrino – notebooki waluto-odporne

NTT SYSTEM S.A., największy polski producent komputerów, rok 2008 zakończył z bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi zarówno w kategoriach komputerów stacjonarnych, notebooków jak i  serwerów. W roku 2008 NTT System sprzedał ponad 166 tys. desktopów i utrzymał pozycję lidera w tym obszarze rynku. Firma odnotowała również ponad 15 proc. wzrost sprzedaży notebooków oraz 12 proc. wzrost w obszarze serwerów.

Spółka, pomimo trudnej sytuacji rynkowej, jest dobrze przygotowana na czas spowolnienia gospodarczego. Nowe modele notebooków wykorzystujące najnowszą technologię Intel ® Centrino®2, atrakcyjne ceny oraz dbałość o stronę wizualną produktów – to silne strony oferty produktowej NTT.

W roku bieżącym NTT System  proponuje, bardzo pozytywnie przyjętą przez rynek, serię notebooków, której debiut miał miejsce w październiku 2008 roku. Tegoroczna oferta produktowa odświeżona została o nową technologię procesorową. Aktualna propozycja NTT System w kategorii notebooków obejmuje modele: NTT Corrino 100I, NTT Corrino 300M , NTT Corrino 619MU, NTT Corrino 617SU, NTT Corrino 717SU oraz NTT Corrino 202T – tablet z dotykowym wyświetlaczem.

Nowoczesna technologia procesorowa Intel® Centrino®2 zastosowana została w notebookach: NTT Corrino 300M i NTT Corrino 619MU. Modele te posiadają kamerę, czytnik kart 7 w 1 oraz kartę dźwiękową High Definition, która pozwoli cieszyć się muzyką na najwyższym poziomie. NTT Corrino 300M posiada optymalny wyświetlacz 13,3 cala z powłoką Deluxe Glare. Model ten wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. Jego obudowa została pokryta wysokiej jakości aluminiową płytą ozdobną. Polecany jest zarówno do zastosowań w warunkach domowych jak i w czasie podróży biznesowych. Model NTT Corrino 619MU to elegancki, lekki notebook, którego wewnętrzna obudowa pokryta jest lakierem typu piano. Nowatorska stylizacja połączona z najnowszą technologią stanowią o profesjonalnym zastosowaniu tego modelu zarówno w domu jak i dla osób podróżujących w sprawach służbowych. Wyposażony jest w pojemny dysk twardy 320GB i 4GB pamięci operacyjnej DDR2 800MHz. Charakteryzuje się jasnym, panoramicznym ekranem o przekątnej 15,4”. Dzięki wbudowanym: karcie WiFi, Bluetooth, złączu Express Card oraz opcji wewnętrznego modułu HSDPA możliwe jest bezproblemowe podłączenie urządzeń peryferyjnych i komunikację z innymi urządzeniami przenośnymi.

Atrakcyjnymi propozycjami w nowej serii sprzętu skierowanymi m.in. dla graczy są NTT Corrino 617SU i NTT Corrino 717SU. Spośród głównych zalet tych multimedialnych notebooków można śmiało wymienić panoramiczny ekran (15,4” w modelu 617SU i 17” w modelu 717SU) oraz kartę graficzną nVIDIA GeForce 9300M GS 512MB Turbo Cache, która fascynuje bardzo dobrą jakością obrazu. Modele te stanowią prawdziwe centra rozrywki.

– Nasze notebooki, jak się okazało, są nie tylko świetnie przygotowane technicznie, ale również cenowo. Jeszcze nie skończył się I kwartał b.r. a my już sprzedaliśmy więcej notebooków NTT Corrino niż w Q1’2008. Kwartał powinien zamknąć się wynikiem 3200szt, co będzie oznaczało 30-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Dlatego możemy powiedzieć że nasze notebooki są „waluto-odporne” – powiedział Marcin Bogusz, Dyrektor Działu Produktów Własnych NTT System.

Rodzina netbooków NTT Corrino 100I, z uwagi na możliwość wykorzystywania  tego rodzaju sprzętu zarówno w biurze jak i podczas podróż służbowych, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku. Tegoroczna linia NTT Corrino 100I, oferowana jest w nowej, bogatszej konfiguracji. Seria wyposażona została pojemny dysk twardy o pojemności 160GB oraz czytnik kart 3 w 1. Komputer posiada panoramiczny wyświetlacz 10,2”, wbudowaną kartę bezprzewodową Express Card oraz zainstalowaną kamerę internetową. Po dołączeniu mapy i odbiornika GPS –  netbook może znakomicie spełniać rolę systemu nawigacji. Netbooki dostępne są na  rynku w kilku wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej, żółtej i niebieskiej.

Model NTT Corrino 202T  jest odpowiedzią firmy  na rosnące oczekiwania klientów, którzy poszukują na rynku notebooków łączących prawdziwą mobilność z funkcjonalnością działania.

Innowacyjna architektura tableta NTT Corrino 202T znacząco powiększa elastyczność pracy. Dzięki temu użytkownik może efektywnie wykonywać zadania z dowolną aplikacją takie jak: sporządzanie odręcznych notatek podczas spotkania czy zapisywanie komentarzy na wyświetlanych dokumentach. Oprócz obrotowego wyświetlacza LCD 12,1”, model ten posiada większą pamięć operacyjną 4GB DDR2 667MHz i dysk twardy 320 GB.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu