Nowy Prezydent BUSINESSEUROPE

25 marca br. Rada Prezydentów BUSINESSSEUROPE (Konfederacji Europejskiego Biznesu) wybrała nowego prezydenta. Został nim Jurgen R. Thumann, były prezydent Federacji Niemieckiego Przemysłu (BDI), który obejmie stanowisko 1 lipca 2009 r. Thumann zastąpi obecnego prezydenta Ernesta Antoine Seilliere, który pełnił tę funkcję przez dwie kadencje, czyli od 2005 roku.

BUSINESSEUROPE jest największą organizacją biznesową w Europie, reprezentuje ponad 20 mln firm. Jej członkami jest 40 krajowych organizacji biznesowych z 34 krajów. Polscy przedsiębiorcy są reprezentowani w BUSINESSEUROPE przez PKPP Lewiatan, a Henryka Bochniarz jest jednym z pięciu wiceprezydentów tej organizacji.

BUSINESSEUROPE jest aktywnym partnerem organów Unii Europejskiej i odgrywa ważną rolę w procesie stanowienia europejskiego prawa dotyczącego gospodarki.

Jürgen R. Thumann w wieku 19 lat, po odbytej praktyce w firmie zajmującej się hurtowym handlem zagranicznym, Thumann przejął kierownictwo nad Thumann Stahl-Service Center jako partner i rozwinął rodzinny biznes.

Później założył Heitkamp & Thumann KG w Düsseldorfie. Dzisiaj w skład tego przedsiębiorstwa wchodzą małe i średnie firmy wytwarzające stal, metal i plastik, zatrudniające około 2300 pracowników, umiejscowione w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie.

Ponadto Thuman ma większość udziałów w Heitkamp Group w Herne, przedsiębiorstwie budowlanym, które w Europie zatrudnia 1100 pracowników.

Nowy Prezydent BUSINESSEUROPE ma też na swoim koncie ogromne, międzynarodowe doświadczenie. Już w 1975 roku stał się jednym z partnerów, a zarazem dyrektorem naczelnym Hille & Müller, którą to firmę doprowadził do wysokiej pozycji na rynku międzynarodowym.

Od 2005 do 2008 roku pełnił funkcję Prezydenta Niemieckiej Federacji Przemysłowej (BDI), a od stycznia 2009 roku był Wiceprezydentem Federacji. Przewodniczy bądź jest członkiem rad nadzorczych w wielu firmach.

Zanim objął prezydenturę nad BDI, był prezydentem Związku Przemysłu Stalowo-Metalowego, skonfederowanego z Niemiecką Federacją Przemysłową (BDI).

Jürgen R. Thumann urodził się w Schwelm (Westfalia), 17 sierpnia 1941 roku. Ma żonę i dwie córki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu