ePłatności za rachunki w szybkim tempie zyskują zwolenników

Pekao SA jest kolejnym bankiem wspierającym ideę EBPP. „Pekao24Przelew” został udostępniony klientom do realizowania zapłaty za eFaktury TP SA i Vattenfall we współpracy z Blue Media. Spółka jest liderem w dostarczaniu kompleksowego rozwiązania eFaktury i ePłatności.

Pierwszym obszarem, w którym rozliczenie należności za usługę między jej dostawcą a odbiorcą stało się możliwe w formie realizowania zapłaty przez Internet była Telekomunikacja Polska. Klienci TPSA mogą dokonać płatności na podstawie eFaktury, którą otrzymują mailem już od ubiegłego roku.

Kolejnym podmiotem doceniającym zalety płatności online jest VATTENFALL – dostawca energii elektrycznej. Spółka, wdrażając eFakturę i nawiązując w tym zakresie współpracę z bankami, umożliwiła wszystkim swoim klientom korzystanie z dobrodziejstw płatności za zużytą energię przez Internet.

– Wypracowany przez Blue Media unikalny model biznesowy w obszarze płatności, który okazał się korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron jest bez wątpienia przełomowym wydarzeniem. Kompleksowe połączenie funkcjonalności eFaktury i ePłatności świadczy o zaawansowanym charakterze usługi i jej przewadze na rynku płatności internetowych – mówi Sebastian Ptak, Dyrektor zarządzający w Blue Media.

Ten przyjazny, wygodny i bardzo ekologiczny model, eliminujący papier z całego procesu komunikacji i płatności jest jedną z najważniejszych korzyści dla dostawców usług i produktów. Z kolei dla odbiorców dość istotnym czynnikiem, który przekonuje i zachęca do korzystania z tej formy regulowania zapłaty jest ogromna oszczędność czasu i komfort w postaci uniezależnienia się od pośredników.

Pierwsze zrealizowane wdrożenia we współpracy z TP SA i VATTENFALL stały się realną zachętą dla innych dostawców wystawiających faktury w masowym zakresie i właśnie z nimi prowadzone są rozmowy biznesowe.

Również banki dostrzegły korzyści wynikające z udostępnienia swoich narzędzi płatności do realizowania zapłaty. W gronie pionierów EBPP znalazły się już: mBank – największy bank internetowy, Multibank, Bank Pekao SA – największy bank w Polsce, Bank Śląski ING, BZWBK, BPH, Lukas Bank i Bank Nordea.

Wcześniejsze projekty realizowane przez Blue Media we wszystkich wymienionych bankach były podstawą do obdarzenia spółki zaufaniem również w tym zakresie.

– Chcemy dodać, iż każdy masowy wystawca faktur zainteresowany wystawianiem ich w elektronicznej formie, dzięki współpracy z Blue Media, uzyskuje od razu dostęp do klientów wszystkich wskazanych banków – mówi S. Ptak.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu