Szkolenia VMware dostępne w Altkom Akademii

Altkom Akademia podpisała bezterminową umowę na prowadzenie szkoleń z technologii VMware, wiodącego na świecie producenta oprogramowania do tzw. wirtualizacji. Szkolenia skierowane do administratorów, szefów działów IT, deweloperów i użytkowników systemów odbywają się w trzech oddziałach Altkom – w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Altkom Akademia organizuje także egzaminy prowadzące do uzyskania certyfikatu VCP (VMware Certificate Professional).

W ofercie Altkom Akademii znajdą się m.in. trzy najpopularniejsze szkolenia, czyli VMware Infrastructure 3: Install & Configure, Deploy, Secure & Analyze oraz Fast Track Program. Koncentrują się one na produktach i technologiach zawartych w najnowszych wersjach VMware Infrastructure oraz  Virtual Center (vCenter).

VMware Infrastructure 3: Install & Configure jest pierwszym szkoleniem na ścieżce i obejmuje instalację, zaawansowaną konfigurację produktu VMware ESX oraz pracę w vCenter. W trakcie zajęć omawiane są także produkty VMotion czy Hight Availability oraz zagadnienia związane z sieciami i pamięciami masowymi.

Trwające 4 dni szkolenie VMware Infrastructure 3: Deploy, Secure & Analyze przeznaczone jest dla osób, które wykorzystują VMware Infrastructure w dużych przedsiębiorstwach. Na kursie omawiane są zagadnienia związane z technologiami DRS (Distributed ResourceScheduler) DPM (Distributed Power Management) oraz tematyka dot. pamięci masowych (technologie iSCSI, Vmotion, StorageVmotion). Na tym poziomie omawiane są również produkty Update Manager oraz Consolidated Backup.

Podczas intensywnego szkolenia Fast Track Program uczestnicy w ciągu 5 dni poznają zagadnienia i produkty z Install & Configure oraz Deploy, Secure & Analyze.

Altkom Akademia prowadzi także praktyczne jednodniowe kursy VMware Infrastructure 3 – Overview. Szkolenie przeznaczone dla menadżerów IT jest ogólnym wprowadzeniem do technologii używanych w VMware Infrastructure.

Uczestnicy po każdym zakończonym szkoleniu otrzymują certyfikat uczestnictwa, a po zaliczeniu egzaminu certyfikat VCP. W ramach jednodniowych warsztatów przygotowujących do egzaminu – VMware Certified Professional Exam Preparation Workshop – uczestnicy otrzymują voucher na egzamin w centrum egzaminacyjnym Pearson VUE, znajdującym się m.in. w ośrodkach Altkom Akademii.

„Technologia wirtualizacji przyczynia się do optymalizacji kosztów, lepszego wykorzystania posiadanego sprzętu oraz zmniejszenia awaryjności. Rynek wirtualizacji w zgodnej ocenie specjalistów będzie w najbliższych latach najbardziej rozwijającym się rynkiem w branży IT, dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z firmą VMware, która jest światowym liderem w tej dziedzinie” – mówi Adam Sokołowski, Business Development Manager z Altkom Akademii.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu