Po prostu bezpieczna giełda – TRANS 3.0 z systemem ocen i komentarzy

„Koniec ery naciągaczy w transporcie” – tak o najnowszej wersji Europejskiej Giełdy Transportowej TRANS mówią użytkownicy, którzy pobrali giełdę TRANS 3.0 z Pakietem Bezpieczna Firma. TRANS 3.0 pozwala na komentowanie jakości usług kontrahentów, ocenę ryzyka współpracy z daną firmą czy skuteczne odzyskanie długów.

Spółka Logintrans – operator giełdy TRANS w nowej wersji postawiła na znaczną poprawę bezpieczeństwa finansowego swoich użytkowników. Ma to szczególne znaczenie w dobie kryzysu gospodarczego, w trakcie którego firmy stawiają na współpracę ze znanymi, sprawdzonymi i rzetelnymi partnerami.

– Zwiększenie nacisku na ocenę stanu finansowego firmy, jej płynności czy też stopnia zadłużenia stanowi istotny element oceny wstępnego ryzyka związanego z podejmowaniem działań kontraktowych z daną firmą – mówi Piotr Płończak, kierownik działu Zarządzania Ryzykiem Finansowym Logintrans.

Nowy TRANS 3.0 – został wzbogacony o Pakiet Bezpieczna Firma, w ramach którego użytkownicy mają dostęp do systemu ocen i komentarzy, indeksu TransRisk, a więc unikalnego wskaźnika wiarygodności płatniczej czy też listy dłużników będącej jednocześnie giełdą wierzytelności.

TransRisk czyli czy warto współpracować z firmą?

Jednym z elementów nowej wersji Trans 3.0 jest TransRisk – indeks wiarygodności firm z branży TSL wyliczany na podstawie kilkudziesięciu czynników. Dane pochodzą z wiodących wywiadowni gospodarczych w Europie. Indeks obliczany jest na podstawie analizy kondycji finansowej firmy, historii jej płatności, danych rejestrowych firmy itp. Wskaźnik informuje użytkowników giełdy o potencjalnym ryzyku zawarcia transakcji z daną firmą. Obejmuje on przedział od 1 do 7 pkt., gdzie najwyższa wartość oznacza bardzo duże ryzyko.

System ocen i komentarzy

System ocen i komentarzy w wersji TRANS 3.0 działa podobnie jak systemy ocen w popularnych serwisach aukcyjnych. Także tutaj jakość transakcji oceniana jest przez jej uczestników. Jeśli firma zgromadzi kilka opinii negatywnych, użytkownicy TRANS  bardziej wnikliwie przemyślą podjęcie współpracy z danym przedsiębiorcą. Opinie wystawiają przewoźnicy firmom zlecającym im ładunek.

Nie daj szansy swojemu dłużnikowi

Kolejnym elementem pakietu Bezpieczna Firma jest możliwość szybkiego i skutecznego odzyskiwania należności poprzez zgłaszanie dłużników i publikację ich danych na specjalnej liście dłużników będącej zarazem giełdą wierzytelności transportowych. System „Zgłoś Dłużnika” pozwala na eliminowanie z giełdy firm uchylających się od terminowych płatności. Takie publiczne piętnowanie i publikacja danych dłużnika na Giełdzie Trans, czyli w miejscu z którego korzysta olbrzymia społeczność transportowa, przekłada się na wyjątkową skuteczność systemu.

Decyzja o podjęciu współpracy jest obarczona małym ryzykiem tylko wtedy, gdy mamy pełen obraz sytuacji i jak najwięcej informacji o kontrahencie. Dzięki Trans 3.0. z pakietem Bezpieczna Firma, każdy transportowiec może uniknąć zbędnego ryzyka.

Więcej o giełdzie TRANS na stronie www.trans.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu