najPraca.pl – serwis z ofertami pracy od o2.pl

o2.pl startuje z nowym serwisem ogłoszeniowym najPraca.pl, który ma powtórzyć sukces serwisów najAuto.pl i najDom.pl. Jest to darmowa platforma ogłoszeń o pracę oraz CV. najPraca.pl daje proste i skuteczne narzędzia zarówno dla osób szukających pracę, jak i dla firm poszukujących pracowników.

Użytkownik najpierw zakłada swoje konto, korzystając z przejrzystego kreatora tworzy swoje pierwsze CV i po kilku minutach ma dostęp do funkcji, które w skuteczny sposób mają mu pomóc znaleźć pracę.

Można więc:

  • tworzyć wiele wersji swojego CV, żeby później móc wybrać dopasowane CV dla konkretnej firmy;
  • komunikować się z potencjalnymi pracodawcami przez system wiadomości, który tworzy oddzielny folder dla każdej firmy, żeby wszystkie informacje były zorganizowane wokół poszczególnych pracodawców;
  • obserwować interesujące ogłoszenia poprzez dodanie ich do własnego schowka;
  • kontrolować status swoich zgłoszeń.

Dodatkowo użytkownik ma pełną kontrolę nad swoimi CV – może je zapisać na dysk, wysłać do znajomych lub wydrukować. Każdy otrzymuje też swoją wirtualną wizytówkę, czyli adres, gdzie prezentuje swoją osobę i przez który firmy mogą się kontaktować z daną osobą.

Oferty można wyszukiwać na kilka sposobów. Można szukać według kluczowych słów, stanowisk i lokalizacji, można przeglądać katalog według branż lub znaleźć ogłoszenia konkretnych firm poprzez ich NIP lub REGON.

Pracodawca zaś może bezpłatnie dodawać dowolną liczbę ogłoszeń i przypisać kilka miejsc do każdego stanowiska (zostają one wtedy zaznaczone na mapie).

Zarządzanie i komunikowanie się z użytkownikami odbywa się przez skrzynkę kontaktową, co pozwala utrzymać porządek podczas całego procesu rekrutacji. Pracodawca może szukać przyszłych pracowników poprzez darmową wyszukiwarkę CV. Firma, tak samo jak i osoba poszukująca pracy, otrzymuje swoją wirtualną wizytówkę, przez którą można się skontaktować z pracodawcą. Wizytówka ta zawiera też spis wszystkich aktualnych ogłoszeń danej firmy.

Warto też podkreślić, że wszystkie narzędzia zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy, są bezpłatne i nie posiadają żadnych limitów.

Michał Brański, członek zarządu o2.pl, wypowiada się na temat najPraca.pl: „Rynek ogłoszeniowy jest jednym z naszych priorytetów od prawie 2 lat. najPraca.pl uzupełnia ofertę o2.pl, która do tej pory była obecna w segmentach nieruchomości (najDom.pl), motoryzacji (najAuto.pl i Gazik.pl) oraz ogłoszeniach dla przedsiębiorców rolnych (posrednio.pl).”

Według Michała platforma najPraca.pl powinna osiągnąć sukces zarówno w aspekcie zasięgowym, jak i reklamowym. Dodaje też, że „timing, biorąc pod model biznesowy serwisu (darmowe ogłoszenia, intuicyjne mechanizmy tworzenia CV) i spowolnienie gospodarcze, wydaje się dobry.”

Serwis dostępny jest na stronie http://www.najpraca.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu