Najlepiej cyfrowo podrasowane zdjęcia

Kto zdaniem czołowych polskich grafików – Andrzeja Dragana, Robina Prestona i Tomasza Opasińskiego – jest autorem najlepszych cyfrowo przetworzonych zdjęć i dostanie szansę na zaprezentowanie własnej twórczości szerszej publiczności? Odpowiedź na to pytanie poznamy 30 marca br. w krakowskim klubie Pauza, gdzie zostaną ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Rzeczywista nierzeczywistość”.

W konkursie „Rzeczywista nierzeczywistość”, który miał na celu wybór najbardziej pomysłowych prac na bazie poddanych cyfrowemu retuszowi zdjęć, wzięło udział ponad 200 pasjonatów fotografii modyfikowanej cyfrowo. 30 marca (poniedziałek) br. o godz. 18.00 w krakowskim klubie Pauza (ul. Floriańska 18, podziemia) organizatorzy konkursu, Akademia Fotografii, Pauza i Wacom wręczą nagrody zwycięskim pracom wybranym przez jury konkursu złożone ze światowej sławy polskich autorytetów z dziedziny fotografii i grafiki: Andrzeja Dragana i Tomasza Opalińskiego oraz Robina Prestona, ewangelisty Wacom.

Autor z najciekawszą wizją, największym talentem i twórczą odwagą otrzyma profesjonalny tablet graficzny Wacom Cintiq 12WX, możliwość zaprezentowania prac własnego autorstwa w klubie Pauza oraz konsultacje „oko w oko” z Piotrem Janowczykiem, wykładowcą Akademii Fotografii, znanym rysownikiem, grafikiem komputerowym, historykiem sztuki oraz autorem animowanych etiud. Drugie miejsce nagrodzone zostanie tabletem Wacom Intuos4 M. Przewidziano również przyznanie trzech wyróżnień. Zwycięską wystawę będzie można oglądać w kwietniu w klubie Pauza (przy ul. Floriańskiej 18/3, I piętro).

W trakcie imprezy odbędzie się multimedialna prezentacja prac nagrodzonych i wyróżnianych w konkursie. Ponadto pokazane zostaną tablety graficzne Wacom z najnowszej serii Intuos 4, urządzenia najwygodniejsze dla grafika i znakomicie uzupełniające profesjonalne oprogramowanie do cyfrowej obróbki obrazu. Każdy uczestnik tego bezpłatnego spotkania będzie mógł przekonać się własnymi rękoma jak użytecznym i intuicyjnym w użyciu narzędziem jest tablet, szczególnie w przypadku najnowszej serii Intuos 4.

Organizatorem konkursu „Rzeczywista nierzeczywistość” jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, głównym sponsorem firma Wacom, a partnerami projektu: firma Veracomp SA i Akademia Fotografii. Patronat medialny nad konkursem objęli: Computer Arts, Cracow-Life.com, Fotopolis.pl, FOTO, Fotografia Cyfrowa oraz PSD. Dzięki możliwości wystawy własnej twórczości przez zwycięzców, projekt ma zachęcić do artystycznej aktywności fotografików posługujących się technikami cyfrowymi i popularyzować ideę fotografii modyfikowanej cyfrowo. Z drugiej strony konkurs stanowi dla młodych twórców szansę na długofalowy rozwój, dzięki wyposażeniu ich w profesjonalne tablety graficzne firmy Wacom. Więcej informacji o konkursie jest dostępne na stronie: www.wacomy.pl/konkurs.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu