KOMFORT wchodzi do Czech

Spółka Sklepy KOMFORT, lider rynku wyposażenia podłóg, rozpoczyna ekspansję na rynki zagraniczne. Pierwszy sklep zostanie otwarty 28 marca 2009 r. w nowopowstałym Retail Parku w czeskim Ołomuńcu. W ciągu najbliższych 3-4 lat w Czechach i na Słowacji spółka planuje otwarcie około 50 sklepów w różnych formatach.

Ekspansja zagraniczna zaplanowana na 2009 r. jest jednym z najważniejszych elementów strategii rozwoju organicznego firmy Sklepy KOMFORT SA. Otwarcie sklepu w Czechach jest pierwszym krokiem w stronę wejścia z ofertą handlową na rynki detaliczne Europy Środkowej i Wschodniej.

– Jestem przekonany, że to dobra decyzja, która w dłuższym okresie czasu przyniesie nam wymierne korzyści handlowe i marketingowe. Czechy i Słowacja to perspektywiczne i chłonne rynki, na których nasza oferta z pewnością będzie atrakcyjna dla klientów – powiedział Jerzy Szkwarek Prezes Zarządu Sklepy KOMFORT SA.

Strategia sprzedaży sieci KOMFORT na rynki zagraniczne zakłada przeniesienie sprawdzonego w Polsce modelu biznesowego i oferty asortymentowej. Klienci KOMFORTU w Czechach i Słowacji – podobnie jak ma to miejsce w Polsce – będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty pokryć podłogowych –  paneli, drewna, wykładzin dywanowych i elastycznych oraz dywanów – dostępnych we wszystkich segmentach cenowych i jakościowych. Sklepy świadczyć będą również wszystkie dostępne w polskiej sieci usługi około sprzedażowe, tj. m.in.: przycinanie i obszywanie, pomiar, transport i wnoszenie, montaż i sprzedaż na raty, czyszczenie i konserwację, możliwość wypożyczania odkurzacza oraz porady dekoratora.

KOMFORT będzie promował nowatorski w Czechach, a sprawdzony w Polsce, system sprzedaży na zamówienie. Dostawy do sklepów w Czechach i Słowacji realizowane będę z Magazynu Centralnego KOMFORT w Strykowie.

– Oczekujemy, że ekspansja zagraniczna wzmocni naszą pozycję biznesową. Dzięki niej, mamy szansę zdobyć nowe rynki zbytu oraz zwiększyć nasz potencjał zakupowy, co powinno poprawić warunki handlowe u naszych dostawców. Ponadto, będzie to również doskonała promocja oferty naszej firmy na gospodarczym forum tej części Europy – dodaje Jerzy Szkwarek Prezes Zarządu Sklepy KOMFORT SA.

Ekspansją w Czechach zarządzać będzie spółka „córka” Komfort Czech s.r.o., z siedzibą w Pradze.  Country Managerem odpowiedzialnym za działalność operacyjną na terenie Czech i Słowacji jest Ryszard Żebrowski, który posiada doświadczenie w kierowaniu dużymi organizacjami na etapie ich powstawania. Pracował między innymi jako Chief Operations Officer dla Retail w Kenvelo, Country General Manager w Andre Ceska, Sales Director dla Czech & Slovak Republics w Coty, Country General Manager w TNT Express CZ. Realizował również liczne projekty retailowe jako niezależny konsultant biznesowy. W ciągu najbliższych 3-4 lat w Czechach i na Słowacji spółka planuje otwarcie około 50 sklepów w różnych formatach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu