Internauci wybrali najlepsze ośrodki narciarskie w sezonie 2008/09

przez | 25/03/2009

Ponad 9 tysięcy internautów, użytkowników serwisu Onet Podróże wybrało najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce i za granicą. To już czwarta edycja konkursu, w której głosy na swoje ulubione miejsca do szusowania oddają użytkownicy.

Polskie stacje narciarskie oceniane były w 10 kategoriach, a uczestnicy ankiety przyznawali w każdej kategorii od 0 do 5 pkt. Internauci oceniali ośrodki m.in.: pod kątem przygotowania stoków, warunków, parkingów, bazy noclegowej  oraz przyjaznych dzieciom i rodzinom. Wyniki w poszczególnych kategoriach złożyły się na końcową ocenę i ustalenie listy najlepszych ośrodków narciarskich.

W Polsce internauci najbardziej lubią i cenią ośrodki narciarskie na Podhalu, bo to właśnie tamtejsze stacje narciarskie zdominowały czołówkę rankingu. Pierwsze miejsce, bezapelacyjnie zdobyła Białka Tatrzańska, na kolejnych miejscach znalazły się Kluszkowce oraz Bukowina Tatrzańska

Te wyniki nie są dla nas żadnym zaskoczeniem. Mniejsze miejscowości na Podtatrzu musiały mieć czym konkurować z Zakopanem. Od kilkunastu lat stale inwestują w rozbudowę nowoczesnej infrastruktury i rozwój bazy turystycznej, w zasadzie co roku proponują coś nowego. I efekty są widoczne – twierdzi Marcin Mroczko, Wydawca Działu Podróże w Onet.pl.

W zestawieniu bardzo słabo wypadły ośrodki z Beskidów Ślaskiego, jak Korbielów czy Szczyrk. Przestarzała infrastruktura skutecznie obniża ich walory. Podobnie jest ze stacjami karkonoskimi, które mimo tego, że są chętnie odwiedzane plasują się raczej z tyłu stawki.

TOP 20 zagranicznych ośrodków narciarskich otwiera Zermatt w Szwajcarii nazywany ‘Doliną bez samochodów’. Na  kolejnych miejscach znalazły się Saas-Fee (również Szwajcaria) oraz Val Gardena (Włochy). Nadal najbardziej popularne są austriackie stacje narciarskie, co czwarty ankietowany ocenił
przynajmniej jedną stację z tego kraju!

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są w serwisie narty.onet.pl