Gazela Biznesu 2008 dla ENEL-MED-u

Centrum Medyczne ENEL-MED po raz drugi zostało uhonorowane członkostwem w prestiżowym klubie Gazel Biznesu – gronie najdynamiczniej rozwijających się firm na polskim rynku.

O przyznaniu kolejny raz ENEL-MED-owi tytułu Gazeli Biznesu, zadecydowały bardzo dobre wyniki finansowe spółki, które w okresie klasyfikowanym w rankingu firm (lata 2005 – 2007) wzrosły o 173 proc. W zestawieniu Gazel Biznesu, Centrum zajęło 214 pozycję w województwie mazowieckim (na 635) i 1290 (na 4104) w kategorii generalnej.

– Wysokie uplasowanie w rankingu polskiej firmy rodzinnej z 16 – letnią tradycją, to kolejny dowód, że determinacja, jasno określony cel i dobry plan, to przepis na sukces. – mówi Adam Rozwadowski, prezes Centrum Medycznego ENEL-MED. – W obliczu konsolidacji rynku medycznego, a tym samym wzrastającej konkurencji, zaliczenie nas do Gazel polskiego biznesu, utwierdza w przekonaniu, że przyjęta strategia rozwoju spółki jest prawidłowa. – dodaje Rozwadowski.

Ubiegłoroczne przychody Centrum Medycznego ENEL-MED wyniosły 112 mln zł. Oznacza to blisko 30 proc. wzrost w stosunku do 2007 roku i stawia Centrum na trzeciej pozycji wśród największych prywatnych firm medycznych w Polsce. W 2008 roku ENEL-MED otworzył dwa nowe oddziały – pierwszy w Krakowie i szósty Warszawie. Wprowadził także we wszystkich placówkach w Polsce ucyfrowienie zapisu zdjęć RTG. Łączne nakłady na inwestycje w 2008 roku zamknęły się w kwocie blisko 17 mln zł.

Gazele Biznesu to projekt, którego celem jest wyróżnienie najbardziej energicznych małych oraz średnich firm działających na polskim rynku, które wykazały się sprzedażą od 3 do 200 mln zł. Tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom, które m.in. rozpoczęły działalność przed 2005 rokiem, nie odnotowały do dziś ani razu straty, oraz wykazały się corocznym przyrostem sprzedaży.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu