Brytyjska służba zdrowia NHS przedłuża kontrakt z Atos Origin

Sukces elektronicznej usługi Choose and Book umożliwiającej rejestrację wizyt lekarskich przez pacjentów

Choose and Book (Wybierz i rezerwuj) to usługa działająca w ramach brytyjskiej państwowej służby zdrowia NHS, która umożliwia pacjentom wybór miejsca, terminu i przychodni bądź szpitala, w jakich chcą się umówić na wizytę lekarską. Pacjenci, którzy posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego, otrzymają poprzez system jednorazowy numer identyfikacyjny rezerwacji – UBRN – i hasło pacjenta. Za jego pomocą mogą zarezerwować wizytę u lekarza nie wychodząc z domu, korzystając ze specjalnej krajowej linii telefonicznej lub poprzez stronę internetową HealthSpace.

– Dostarczając usługę Choose and Book chcemy ułatwić codzienne obowiązki pracownikom administracji i służby zdrowia, a także zapewnić pacjentom łatwe i pełne korzystanie z oferty NHS. Mamy nadzieję, że wychodzi on naprzeciw ich potrzebom i poprawi kondycję państwowej opieki zdrowotnej – powiedział Mark Bounds, starszy wiceprezes Atos Healthcare, działającego w ramach Atos Origin.

Wraz z wieloletnim partnerem, Cerner Corporation, Atos Origin zaprojektował i rozwinął system, w celu zapewnienia pacjentom wygodnego wyboru i lepszego dostępu do usług NHS. Rozwiązanie zostało wdrożone w czerwcu 2004 i skorzystało z niego już ponad 11.9 milionów pacjentów. System spełnił oczekiwania brytyjskiego Ministerstwa Zdrowia, które zadecydowało o przedłużeniu kontraktu z firmą na kolejne dwa lata.

– Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Atos Origin w dostarczaniu systemu informatycznego obsługującego NHS. Rozwiązanie Choose and Book to zwieńczenie wielu lat projektowania, rozwijania, testowania i planowania systemu, którego rezultatem jest bogate w funkcjonalności narzędzie wspierające brytyjski sektor publiczny – powiedział Don Trigg, Dyrektor zarządzający Cerner Limited.

Obecnie ponad 50% wszystkich umówień na wizyty lekarskie w Wielkiej Brytanii dokonywana jest za pomocą tej usługi, czyniąc ją standardowym sposobem rejestrowania wizyt w szpitalu i poradniach lekarskich. Rozwiązanie przynosi korzyści pacjentom, lekarzom i szpitalom na terenie całej Anglii. Przyczyniło się również do zredukowania liczby wizyt niezrealizowanych, ponieważ pacjenci, którzy sami angażują się w rejestrację szczegółów wizyty są bardziej skłonni do ponoszenia za nią odpowiedzialności.

Umowa z NHS jest kolejnym kontraktem Atos Origin z brytyjskim sektorem publicznym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu