Bardziej widoczni – bardziej bezpieczni

Odpowiadając na apel Komendy Głównej Policji jaki ukazał się 16 lutego 2009 r. m.in w internecie, Carbon Design w trosce o dobro i bezpieczeństwo użytkowników swoich pojazdów postanowił zintensyfikować swoje działania w tym zakresie.


Mimo iż wszystkie produkowane przez Carbon Design pojazdy spełniają normy jakie nakłada na nie rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów to Carbon Design w swoich produktach wyprzedza te wymagania stawiając sobie poprzeczkę znacznie wyżej.

Jako producent najnowocześniejszych i innowacyjnych produktów konstruujemy rowery będące jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni. Jednocześnie jako założyciele firmy od lat pomagamy osobom niepełnosprawnym dbając o najwyższe bezpieczeństwo podczas ich użytkowa. Nasze rowery i inne pojazdy zawsze spełniały wymogi obowiązkowego wyposażenia, a ze względu na to, iż trafiają one także na rynki europejskie (60% produkcji) są przystosowane – mimo nieco odmiennych przepisów w rajach UE – do tego, aby można było bez problemu, zainstalować dodatkowe elementy zwiększające ich bezpieczeństwo.

Osoby niepełnosprawne, niezależnie od narodowości potrzebują oprócz rozwiązań ułatwiających im życie codzienne także najwyższego bezpieczeństwa we wszystkim co robią. Jedną z dziedzin jest transport drogowy. Poruszając się takim pojazdem jak np. handbike’m są zdani na samych siebie pokonując ustaloną trasę bez niczyjej pomocy.

Aby podróż taka była obarczona jak najmniejszym ryzykiem, już na etapie projektowania założyliśmy trzy poziomy bezpieczeństwa biernego:

1. JAKOŚĆ – rower jest skonstruowany tak, aby mógł w jak największym stopniu wyeliminować ryzyko  awarii w czasie użytkowania przez prowadzącego – bezawaryjne podzespoły, kontrola jakości, podwójne zabezpieczenia, zwłaszcza w modelach wyczynowych np. zdublowany system hamulcowy, zwiększona odporność na brutalną obsługę

2. TRWAŁOŚĆ – zastosowane kompozyty oprócz swego niewielkiego ciężaru należą do najbardziej wytrzymałych elementów w swojej klasie

3. WIDOCZNOŚĆ – każdy pojazd oprócz niekonwencjonalnego wyglądu, którym zwraca na siebie uwagę, dodatkowo wyposażany jest w elementy optyczne poprawiające jego widoczność na drodze np. oświetlenie, odblaski i specjalne chorągiewki dla rowerów poziomych.

Mamy nadzieję, że obecnie, jak i w przyszłości wszelkie apele policji oraz wszystkich instytucji zaangażowanych w bezpieczeństwo ruchu drogowego spotkają się z działaniami producentów pojazdów mechanicznych, abyśmy „Byli bardziej widoczni a więc bardziej bezpieczni”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu