150 nowych miejsc pracy we Wrocławiu

Skandynawski producent oprogramowania – firma Tieto zatrudni 150 osób w swoim wrocławskim biurze. Oferta skierowana jest do absolwentów wyższych uczelni oraz do osób posiadających już kilkuletnie doświadczenie.

Przypomnijmy: Firma jest obecna w Polsce od 2006 roku, posiada dwa oddziały: w Szczecinie i Wrocławiu. W obu lokalizacjach zatrudnia ok. 600 osób, głównie programistów, którzy tworzą oprogramowanie dla czołowych koncernów telekomunikacyjnych i producentów elektroniki użytkowej.

Kierownictwo polskiego oddziału Tieto raczej nie narzeka na skutki zawirowań w światowej gospodarce i wbrew coraz powszechniejszym redukcjom etatów, planuje tylko w tym roku zatrudnić kolejne 150 osób do biura we Wrocławiu. Jednak to nie wszystko, albowiem kolejne 100 osób ma zasilić personel polskiego oddziału Tieto do końca 2010 roku.

Obecnie realizujemy zaawansowane technologicznie projekty dla największych na świecie producentów telefonów komórkowych. Pracy mamy tyle, że cały czas poszukujemy specjalistów, którzy będą w stanie szybko włączyć się w prace nad rozwiązaniami, które już wkrótce trafią do kolejnych generacji telefonów – mówi Elżbieta Łukaszek, HR Manager we Wrocławskim oddziale Tieto.

Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia, pracownicy firmy mogą liczyć na szereg dodatkowych bonusów, m.in. w postaci prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie z pakietem inwestycyjnym, nauki języków, studiów podyplomowych, aktywności sportowych, itp. Ponadto, firma zapewnia też szeroki wachlarz szkoleń czy programy rozwoju kariery zawodowej. Tak znaczący rozwój zatrudnienia firma finansuje ze środków własnych oraz korzysta ze wsparcia udzielanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Między innymi dzięki środkom własnym oraz wsparciu PAIIZ, będziemy mogli stworzyć atrakcyjne warunki pracy dla kilkuset osób, które będą brać udział w niezwykle interesujących projektach z pogranicza informatyki, telekomunikacji i mediów – dodaje Ireneusz Miski, Prezes Zarządu TietoEnator Polska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu