Usługi zarządzane Lawsona upraszczają obsługę systemu ERP

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) opublikowała najświeższe dane dotyczące zainteresowania klientów ofertą Lawson Managed Services, czyli usług zarządzania aplikacjami (Lawson Application Management) oraz usług hostingu zarządzanego (Lawson Managed Hosting). Obie części oferty zostały stworzone, aby pomóc przedsiębiorstwom i organizacjom w minimalizacji lub całkowitym wyeliminowaniu kosztów związanych z infrastrukturą lub administrowaniem posiadanymi aplikacjami biznesowymi. Firmy z wielu branż szukają w dzisiejszych czasach efektywnych, elastycznych i bardziej oszczędnych sposobów na wdrożenie systemów wspierających zarządzanie. W tej chwili ponad 85 klientów Lawsona z całego świata korzysta już z usług zarządzanych dla aplikacji typu ERP. Są to instytucje z branż, w których Lawson specjalizuje się, takich jak opieka zdrowotna i sektor usług publicznych (w USA) oraz branża spożywcza, sterowana modą, produkcyjna, dystrybucyjna czy zarządzanie serwisem i wynajmem sprzętu.

Lawson Application Management to rozwiązanie stworzone dla klientów, którzy chcą mieć kontrolę nad danymi dotyczącymi ich firmy, ale nie chcą zarządzać oprogramowaniem, które zapewnia taką możliwość. Dopasowany do potrzeb zestaw usług zawiera nadzór nad modyfikacjami aplikacji, regulację efektywności oprogramowania, zarządzanie implementacją poprawek oraz funkcje wsparcia technicznego – wszystkie świadczone przez zespół Lawson Professional Services. Lawson Managed Hosting daje firmom i instytucjom możliwość wyboru pomiędzy hostowaniem aplikacji przez Lawsona a możliwością korzystania z nich przy uiszczaniu pojedynczej miesięcznej opłaty. Usługi hostingu zarządzanego Lawsona zawierają również nadzór nad aplikacjami oraz wsparcie techniczne na wypadek zdarzeń o krytycznym znaczeniu.

Lawson Managed Hosting to oferta dla klientów, którzy szukają uproszczonego sposobu na posiadanie aplikacji przy zachowaniu tradycyjnego modelu licencyjnego i niższego całkowitego kosztu posiadania systemu w długim okresie. Usługi hostingu zarządzanego Lawsona to tańsze rozwiązanie niż samodzielne zarządzanie aplikacjami biznesowymi, a także możliwość skierowania własnych pracowników działu IT do pracy nad innymi projektami i szansa na zredukowanie liczby osób niezbędnych do zarządzania systemem. Ponadto Lawson Managed Hosting pomaga klientom zaplanować poziom usług, którego potrzebują, wysokość ponoszonych kosztów, mierzalnego zwrotu z inwestycji (ROI) oraz uzyskać niezawodność serwisu w ramach zobowiązań umownych.

– Wybraliśmy Lawson Managed Hosting jako efektywny kosztowo sposób na uzyskanie korzyści płynących z funkcjonalnych rozwiązań Lawsona do zarządzania zasobami ludzkimi, finansami oraz prognozowania – stwierdził David Holm, wicedyrektor ds. biznesu i finansów w amerykańskim Okręgu Szkolnym Indian Prairie. – Dzięki aplikacjom i usługom zarządzanym Lawsona jesteśmy w stanie działać w sposób bardziej efektywny jako zespół, szybciej wymieniać się informacjami i analizować dane przy niższych kosztach ponoszonych przez naszą społeczność – dodał David Holm.

Lawson Managed Services zapewnia poziom usług oparty na umowie, który najlepiej odpowiada strukturze kosztów klienta oraz jego wewnętrznej wiedzy. Dzięki Lawson Application Management, instytucje i przedsiębiorstwa mogą dostosować program do swoich potrzeb i oczekiwań także w ramach zmian, które z czasem przechodzą.

– Korzystanie z usług zarządzanych Lawsona daje nam poczucie spokoju – stwierdził Brian Jablonski, menadżer projektu ERP w szpitalu Edward. – Czujemy się pewniej wiedząc, że Lawson jest naszym partnerem w zarządzaniu systemem ERP i pomaga nam w utrzymaniu płynności pracy jednego z kluczowych dla naszego szpitala systemów biznesowych, jednocześnie zapewniając całodobowy dostęp do danych dla naszej kadry zarządzającej i pracowników – dodał Brian Jablonski.

– Nasi klienci wciąż potwierdzają, że usługi zarządzania aplikacjami i hostingu zarządzanego stanowią niezwykle ważne możliwości pomagające im zmierzyć się z wyzwaniami biznesowymi – skomentował Dave Siebert, wiceprezes ds. usług w firmie Lawson Software. – Dzięki naszej ofercie jesteśmy w stanie bardziej zbliżyć się do naszych klientów i pomóc im w dostarczaniu odpowiednich rozwiązań, zmniejszeniu ryzyka oraz w uzyskaniu wysokiego zwrotu z inwestycji. Nasi klienci potrzebują takich wartości – szczególnie podczas takiej koniunktury – dodał Dave Siebert.

Lawson Professional Services oferuje pełen zakres usług, który pozwala klientom przygotować wdrożenie, zrealizować je, a także przeszkolić pracowników w zakresie korzystania z aplikacji Lawsona. Lawson zatrudnia konsultantów, którzy znają się nie tylko na aplikacjach, ale także na branży, w której działają jego klienci, dzięki czemu instytucje korzystające z rozwiązań Lawsona zyskują informacje na temat najlepszych praktyk w dziedzinie oprogramowania i samego biznesu. Lawson świadczy także wszechstronne usługi z zakresu wdrożenia, szkoleń i zarządzania serwisem aplikacji. Więcej informacji na temat Lawson Professional Services można uzyskać na stronie http://www.lawson.com/interact/lawson_pservices/professional.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu