Rossmann rozpoczyna działalność w ProLogis Park Uzice

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj, że Rossmann, jedna z największych w Europie sieci drogerii, rozpoczęła działalność w swoim nowym centrum dystrybucyjnym o powierzchni 15 500 metrów kwadratowych znajdującym się na terenie ProLogis Park Užice. Niniejsza informacja jest efektem zakończenia budowy nowoczesnego obiektu ProLogis, wyposażonego zgodnie z wymaganiami firmy Rossmann.

„Lokalizacja, dogodne położenie komunikacyjne i efektywność kosztowa należą do najważniejszych oczekiwań firmy Rossmann w dziedzinie logistyki. Jeśli te trzy kluczowe elementy są zapewnione w terminie i w ramach budżetu, wpłynie to na naszą owocną współpracę. Mieliśmy już okazję pracować z firmą ProLogis i byliśmy bardzo zadowoleni z jakości produktu i obsługi. Ponadto, ekologiczne aspekty ProLogis Park Užice stanowią dla nas atrakcyjną wartość dodaną oferty. Dobrze jest wiedzieć, że na środkowoeuropejskim rynku działają deweloperzy odpowiedzialnie podchodzący do środowiska.” – powiedział Ulrich Bensemann, dyrektor generalny Rossmann Czechy.

„Cieszy nas to, że Rossmann rozpoczął działalność na terenie ProLogis Park Užice. Fakt, że firma Rossmann, jeden z naszych wieloletnich klientów, prowadzi ekspansję w ramach sieci ProLogis, jest dowodem na to, że zarówno nasze zespoły zarządzające nieruchomościami jak i same obiekty sprawdzają się i spełniają szerokie wymagania. Także ekologiczne walory parku w dalszym ciągu przyciągają klientów z całego regionu, nie tylko ze względu na oszczędność kosztów prowadzonej działalności, lecz również sam wynajem powierzchni na terenie zrównoważonego obiektu sprzyja realizacji ich własnych programów zrównoważonego rozwoju. Chciałbym podziękować firmie Rossmann za nieustające zaufanie dla produktu oferowanego przez ProLogis i życzyć jej samych sukcesów w prowadzeniu działalności dystrybucyjnej na terenie ProLogis Park Užice” – powiedział Mario Sander, Market Officer ProLogis na Czechy i Słowację.

ProLogis Park Užice jest strategicznie położony przy autostradzie D8 (zjazd 9), tylko dziewięć kilometrów od Pragi. Park składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni ponad 97 000 metrów kwadratowych. Po pełnej rozbudowie obejmie siedem budynków o łącznej powierzchni magazynowej blisko 170 000 metrów kwadratowych.

ProLogis Park Užice to pierwsze zrównoważone centrum dystrybucyjne wybudowane przez firmę w Europie Środkowo-Wschodniej. Park oferuje swoim klientom wysokiej jakości obiekty dystrybucyjne wyposażone w wiele przyjaznych środowisku rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, umożliwiających ograniczenie oddziaływania obiektu na środowisko.

Do rozwiązań konstrukcyjnych w zakresie zrównoważonej budowy obiektów magazynowych należą: wysoka szczelność budynków przyczyniająca się do oszczędności energii, energooszczędne systemy kontroli oświetlenia, kolektory wody deszczowej wykorzystywanej do nawadniania gruntów i mycia elewacji, oraz atrakcyjne środowisko pracy z ogrodem dla pracowników.

Klientami ProLogis Park Užice również są: Fiege, Transkam i Wincanton.

Czeskie portfolio ProLogis obecnie składa się z pięciu strategicznie rozlokowanych parków dystrybucyjnych: Praga-Jirny, Praga-Ricany, Užice, Pilsen-Stenovice i Ostrava, o łącznej powierzchni magazynowej około 610 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu