Opera Omnia 3

Zastanawia mnie szczególna energia, siła, rodzaj vis vitalis, która jest podstawą twórczości artystycznej. W moim przypadku jest to rozpoznanie, określenie i ograniczenie intymnego terytorium jako jedynej aktywności przeciwstawiającej się rozpadowi, entropii i zagładzie.

Ta prywatna, dyskretna intymność staje się czarownym ogrodem, w którym odkrywam zastanawiająco piękne i nieznane mi kwiaty. Byłabym szczęśliwa, gdyby część moich heurez mogła uradować i ubogacić innych ludzi jako odbiorców mojej sztuki.

Natalia LL
sierpień 2008

ENERGETYCZNA INTYMNOŚĆ

Zakazane sfery prywatności i intymności z biegiem czasu stają się zaczarowanym obszarem wyimaginowanej rzeczywistości. Penetracja artystyczna tego obszaru zdaje się przynosić znaczące, twórcze odkrycia. Z niekłamanym zdumieniem obserwuję, jak wielka moc jest zawarta w delikatnej prywatności. To tak, jakbym trzymała w ręku młotek z puchu, bicz z jedwabiu albo pancerz z futra.

W sztuce te delikatności stają się taranem. Dlatego staram się odkrywać energię intymności, o mocy podobnej do energii jądrowej, czyli nuklearnej.

Natalia LL
wrzesień 2008

***

Wystawa w Galerii Ego będzie kontynuacją dokonań artystki w ramach programu OPERA OMNIA. Finałem tego cyklu stanie się DARK DOWN, czyli CIEMNA JUTRZNIA, którą Natalia LL zrealizuje w październiku 2009 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Natalia LL
Opera Omnia 3
Energetyczna intymność
wernisaż 27 marca, godz. 19, Galeria Ego , ul. Wrocławska 19

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu