Neosurfer Asmax do IPTV

Asmax, producent urządzeń bezprzewodowego i szerokopasmowego dostępu do Internetu, zaoferował wielofunkcyjny router w standardzie sieciowej komunikacji ADSL2+ o nazwie AR 1004g Neosurfer Wireless. Urządzenie obsługujące telewizję internetową HD, jest już dostępne w sprzedaży za sprawą wyłącznego dystrybutora rozwiązań Asmax, Veracomp SA.

Nowy router Asmaxa zwiększy stabilność połączenia z Internetem w domu lub biurze (np. poprzez Neostradę TP SA), podzieli szerokopasmowe łącze telefoniczne na kilka komputerów i udostępni w ramach domowej sieci LAN pliki i aplikacje. Router dostosowany jest do obsługi sygnału telewizyjnego IPTV (m.in. telewizja przez Internet) w rozdzielczości High Definition, ułatwi również płynne granie przez sieć. Będzie to możliwe dzięki wydajnemu chipsetowi marki Broadcom, który stanowi centralny punkt urządzenia i odpowiada za szybki przepływ informacji pomiędzy jego poszczególnymi podzespołami.

Urządzenie łączy w sobie funkcje modemu ADSL, routera ADSL, 4-portowego przełącznika Ethernet i punktu dostępowego sieci bezprzewodowej. Dzięki funkcji translacji adresów sieciowych NAT (Network Address Translation), umożliwia korzystanie wielu użytkownikom z jednego adresu publicznego. Co więcej router jest łatwy w instalacji i użyciu, ma instrukcję w języku polskim i przejrzysty panel sterowania. Konfiguracja oraz zarządzanie routerem odbywa się poprzez przeglądarkę WWW lub zdalnie poprzez interfejs WAN.

Asmax AR 1004g Neosurfer Wireless pracuje w nowym standardzie sieciowej komunikacji ADSL2+, który realizuje połączenia z Internetem z maksymalną prędkością 24Mb/ do komputera (download) oraz 1Mbps w kierunku do Internetu (upload). Komunikacja odbywa się poprzez zwykły kabel telefoniczny zakończony wtykiem RJ-11, który jest podłączony do portu WAN. Urządzenie pozwala na bezprzewodowy dostęp do Internetu i sieci LAN z prędkością do 54Mbps w standardzie 802.11g.

Neosurfer wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa. Urządzenie  filtruje pakiety i przekierowania portów, co pomaga chronić sieci użytkowników, także bezprzewodowe. Router wspiera protokoły bezpieczeństwa używane dla zabezpieczenia sieci WiFi, takie jak szyfrowanie WEP 64/128 bitowym kluczem, 802.1x, WPA i WPA2.

„Nowy model Asmaxa cechują nie tylko parametry spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, ale również odświeżony design. W nowych szatach, estetycznej obudowie oraz atrakcyjnych wizualnie opakowaniach i konkurencyjnej cenie Neosurfer stanie się pożądanym narzędziem dla każdego internauty”. – powiedział Łukasz Musiał, menadżer produktów Asmax w Veracomp.

Ceny i gwarancja:

Gwarancja routera Asmax AR 1004g Neosurfer Wireless wynosi 25 miesięcy, a sugerowana cena detaliczna 200 zł brutto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu