NaSpółkę realizujemy cele

Studenci z Akademickiego Stowarzyszenia SONDA wygrali 7000 zł w konkursie „NaSpółkę do celu” organizowanym przez serwis www.NaSpolke.pl. Wygraną przeznaczą na wydanie pierwszego drukowanego numeru czasopisma „SONDA”, które promuje polską naukę, technikę, przedsiębiorczość i inicjatywy studenckie.

Konkurs wystartował 16 lutego, w dniu oficjalnego udostępnienia Internautom serwisu NaSpolke.pl. Od 3 marca Internauci mogli głosować na konkursowe ogłoszenia. Studenci ze Stowarzyszenia SONDA prosząc o głosy na łamach internetowego wydania swojego czasopisma, wygrali konkurs, zdobywając ponad 800 głosów.

„Miesięcznik popularno-naukowy SONDA jest pierwszą tego typu inicjatywą studencką w Polsce. Tworzymy niepowtarzalne medium (na razie tylko internetowe, ale już wkrótce, dzięki NaSpolke.pl, także drukowane) skupiające studentów z prawdziwą pasją. Naszym głównym zadaniem jest popularyzacja nauki, techniki i przedsiębiorczości wśród studentów, którzy czasami nie wiedzą, że tuż za ścianą sali wykładowej są opracowywane najnowsze technologie.” – mówi Tomasz Surynowicz – redaktor naczelny czasopisma SONDA.

O krok od zwycięstwa były również inne, bardzo ambitne przedsięwzięcia, m.in. Sekcja Żeglarska z Białegostoku, która na łamach serwisu poszukuje środków finansowych na zakup łódki regatowej oraz Karolina z Zamościa, która NaSpółkę z innymi chce zorganizować Festiwal Młodych w Zamościu.

„Cieszymy się że pojawiło się tak wiele ciekawych inicjatyw i mamy nadzieję, że dzięki naszemu serwisowi, odnajdą się osoby, NaSpółkę z którymi wszystkie zostaną szybko zrealizowane.” – dodaje Maciej Szczerba – założyciel NaSpolke.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu