Centrum Klima dystrybutorem produktów Spiro International

Centrum Klima – lider w segmencie wentylacji i klimatyzacji w Polsce – została wyróżniona na tle światowej branży, uzyskując status oficjalnego dystrybutora maszyn blacharskich Spiro International. Do tej pory szwajcarska firma – która jest najbardziej znanym przedsiębiorstwem w branży, a jej produkty od lat są wyznacznikiem najwyższej jakości – oferowała swoje wyroby tylko w sprzedaży bezpośredniej. Podjęcie współpracy z Centrum Klima i przyznanie jej statusu wyłącznego przedstawiciela potwierdza trwałe fundamenty i perspektywy rozwoju polskiej firmy.

„Spiro International jest niekwestionowanym liderem w produkcji maszyn dla segmentu wentylacyjno–klimatyzacyjnego i naszym wieloletnim partnerem handlowym. Jest dla nas bardzo ważne, że tak znacząca firma w branży docenia osiągnięcia Centrum Klima i naszą wizję dalszego rozwoju. Stanowi to też doskonałą rekomendację naszych produktów oraz umacnia w znaczący sposób pozycję na rynku. Rekomendacja od Spiro pozwoli nam jeszcze skuteczniej realizować plany, polegające na międzynarodowej ekspansji naszych produktów, głownie w krajach Europy Zachodniej”– mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima S.A.

Centrum Klima konsekwentnie rozbudowuje swój park maszynowy i kontynuuje zapowiedziane inwestycje w najnowocześniejsze urządzenia. W związku z tym, że spółka specjalizuje się w produkcji kanałów i kształtek okrągłych, w skład jej linii technologicznych wchodzą następujące urządzenia firmy Spiro International: maszyna do produkcji rur zwijanych, maszyna do produkcji kolan, zgrzewarka liniowa, wycinarka plazmowa, przetłaczarka punktowa i walcarka automatyczna.

„Bardzo cieszy nas fakt, że międzynarodowy producent Spiro International dostrzega i docenia trwałość fundamentów naszego biznesu. Potwierdza to słuszność obranej przez nas strategii polegającej na inwestowaniu w nowoczesne technologie, gdyż czynią one nasze produkty konkurencyjnymi. Jesteśmy przekonani, że przed nami jeszcze wiele lat udanej współpracy ze szwajcarską firmą Spiro” – dodaje Wojciech Jakrzewski, wiceprezes zarządu Centrum Klima S.A.

Najnowszy asortyment i stosowane rozwiązania technologiczne Centrum Klima można było obejrzeć podczas Międzynarodowych Targów ISH 2009 we Frankfurcie nad Menem, w dniach 10 – 14 marca oraz w trakcie wystawy Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2009, 18-19 marca. Zwiedzający stoisko spółki mogli zapoznać się z ofertą produktową, w której znalazły się m.in. kształtki i kanały okrągłe, przewody półelastyczne S–Flex oraz inne materiały najchętniej wykorzystywane w nowoczesnych systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu