Young Digital Planet pierwszym beneficjentem programu Microsoft Dynamics MOVE

Young Digital Planet, dostawca systemów i treści edukacyjnych opartych na technologiach informacyjnych jest pierwszą w Polsce firmą, która w ramach programu Microsoft Dynamics MOVE dokonała migracji z używanego od lat systemu Dynamics GP na nowocześniejszy system Dynamics NAV.

Young Digital Planet działa na rynku od 1990 roku, jest nagradzanym w Polsce i na świecie dostawcą systemów szkoleniowych i treści edukacyjnych opartych na technologiach informacyjnych. O usprawnieniu systemu przepływu informacji i zarządzania firmą przy wykorzystaniu systemu klasy ERP – Microsoft Dynamics GP, zdecydował zarząd YDP.

YDP jest pierwszym spośród użytkowników Dynamics GP w Polsce, który zdecydował się na migrację na Dynamics NAV w ramach projektu Microsoft Dynamics MOVE.

“Wdrożenie systemu Dynamics NAV pozwala nam na dalsze usprawnienia zarządzania naszą działalnością,” tłumaczy Jacek Kotarski, Członek Zarządu Young Digital Planet. “System ten pozwoli udoskonalić  procesy zachodzące w firmie, zapewni nam solidną sprawozdawczość  oraz możliwość prowadzenia złożonych analiz biznesowych. Dynamics NAV umożliwi nam również wdrożenie nowych modułów, takich jak Produkcja, które nie były dostępne w Dynamics GP.”

Microsoft Dynamics NAV można dostosować do metod pracy firmy, integrować z istniejącymi systemami i rozbudowywać pod kątem specyficznych wymagań biznesowych. Dzięki temu pracownicy mogą pracować wydajniej, podejmować trafne decyzje i szybko reagować na nowe możliwości rynkowe.

„Projekt Microsoft Dynamics MOVE zapewnia nam relatywnie sprawną i efektywną  zmianę systemu. Jestem przekonany, że rozszerzone możliwości Dynamics NAV, solidny partner wdrożeniowo-serwisowy oraz gwarancja wsparcia technicznego, w krótkim czasie przełoży się na wzrost wydajności naszego biznesu  zwrot z inwestycji w migrację systemową”, zapewnia Jacek Kotarski.

Geneza projektu Microsoft Dynamics MOVE

Firma Microsoft, producent systemu Dynamics GP, już kilka lat temu podjął decyzję o zakończeniu  z początkiem 2011 roku, rozwoju i wsparcia dla polskiej wersji Microsoft Dynamics GP. Od 2006r. system Microsoft Dynamics GP nie był już oferowany w Polsce. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości działania biznesu Klientów obecnie korzystających z systemu Dynamics GP, Microsoft przygotował specjalną ofertę migracyjną – projekt Microsoft Dynamics MOVE. Gwarantuje on dalszy rozwój i wsparcie ze strony producenta oraz partnerów. Obecni Klienci Dynamics GP mają możliwość migracji z Dynamics GP do systemu Dynamics NAV (dawniej Navision) lub Dynamics AX (dawniej Axapta), na wyjątkowo korzystnych warunkach i w dowolnie wybranym przez siebie momencie. W ramach projektu MOVE, Klienci korzystają z programu dofinansowania migracji oraz darmowej wymiany licencji, oferowanych przez Microsoft. Zadanie realizacji migracji obecnych użytkowników Dynamics GP na systemy Dynamics NAV lub Dynamics AX w ramach programu MOVE, firma Microsoft powierzyła zespołowi firm partnerskich, którzy prowadząc projekt u Klienta, oferują m.in. opiekę powdrożeniową i opcje rozwoju systemu po migracji.

Liderem projektu MOVE została gdyńska firma Solemis Group, wieloletni partner Microsoft i ekspert w dziedzinie zarządzania procesami i efektywnością przedsiębiorstw. Solemis dostarcza Klientom wiedzę, narzędzia i środki niezbędne do przeprowadzenia migracji. Wieloletnie doświadczenie Partnerów projektu MOVE na rynku IT i wiedza zdobyta przy ponad 200 wdrożeniach Dynamics GP w Polsce, gwarantuje najwyższą jakość usługi migracyjnej.

”Microsoft skupia się na rozwijaniu szerokiego wachlarza rozwiązań w obszarze komunikacji, analityki biznesowej, CRM, ERP, które pozwalają budować trwałe i dochodowe relacje z klientami oraz skutecznie zarządzać organizacją. Jednak sukces rynkowy jest wypadkową doświadczonych i kompetentnych partnerów, którzy umiejętnie łączą wiedzę informatyczną oraz biznesową” – mówi Mariusz Wołodźko, dyrektor działu rozwiązań biznesowych Microsoft Dynamics, w polskim oddziale firmy Microsoft.

„Klienci korzystający z rozwiązania Dynamics GP, którym Microsoft od momentu podjęcia decyzji o wycofaniu z Polski regularnie proponował atrakcyjne warunki migracji potrzebowali dodatkowej wartości. Dlatego też wybraliśmy firmę Solemis Group, z którą od lat blisko współpracujemy w obszarze systemów ERP, jako lidera projektu Microsoft Dynamics MOVE. Wiedza, doświadczenie i znajomość potrzeb klientów Dynamics GP oraz bardzo wysoki poziom świadczonych usług pomogły nam podjąć tę decyzję. Dziś gdy pierwszy klient z sukcesem przeszedł migrację z Dynamics GP do Dynamics NAV mogę z całą pewnością potwierdzić, że wybór ten był słuszny.” Dodał Mariusz Wołodźko.

Przypadek Young Digital Planet pokazuje, iż na migracji z systemu Dynamics GP na NAV, firma zyskuje. Sam proces migracji jest prawie nieodczuwalny i nie zakłóca naturalnego rytmu pracy firmy. Projekt MOVE daje wymierne korzyści i pozwala skrócić proces migracji nawet o 75 dni w stosunku do migracji w których narzędzia dostępne w ramach MOVE nie zostały wykorzystane! Jego zaletą jest to, że daje możliwość wdrożenia nowego systemu w najbardziej dogodnym dla Klienta momencie oraz pozwala na kontynuację współpracy z dotychczasowym Partnerem, dostawcą i producentem systemu.

“Klienci korzystający z aktualnego abonamentu Dynamics GP mają możliwość  wymiany licencji na Dynamics NAV lub AX bez dodatkowych kosztów”, tłumaczy Dariusz Bieniek, szef projektu MOVE w Solemis Group. “Dla wielu użytkowników Dynamics GP jest to niepowtarzalna okazja na wykorzystanie dodatkowych modułów, niedostępnych w polskiej wersji obecnie używanego systemu”.

Projekt MOVE firmy Microsoft jest doskonale dostosowany do potrzeb obecnych użytkowników Dynamics GP i pozwala na migrację na otwartych transakcjach, co oznacza, że firmy decydujące się na udział w projekcie, korzystają z oszczędności zarówno finansowych jak i czasowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu