Powstał pierwszy w Polsce portal poświęcony „zielonej” informatyce

W ramach Platformy ITfocus (www.itfocus.pl) uruchomiony został pierwszy w Polsce (a prawdopodobnie również w Europie Środkowej) portal internetowy w całości poświęcony ekologicznym aspektom rozwiązań informatycznych: GreenITfocus (www.greenitfocus.pl). Serwis wystartował 21 marca br. Redaktorem naczelnym została Elżbieta Jaworska. GreenITfocus jest już czwartym serwisem tematycznym Platformy ITfocus – po Netfocus, Storagefocus i Virtualfocus.

Redaktorzy serwisu GreenITfocus postawili sobie za cel śledzenie wszystkich inicjatyw dostawców IT deklarujących „zieloność” swych produktów. Na portalu będą prezentowane m.in. aktualności, raporty rynkowe, porady ekspertów dotyczące wdrażania energooszczędnych strategii i rozwiązań oraz opisy wdrożeń proekologicznych rozwiązań informatycznych w polskich firmach. Redakcja będzie także śledzić aktualny stan prawny oraz wynikające z niego konsekwencje dla firm. Stałymi elementami portalu są też kalendarium imprez, informator na temat instytucji i organizacji zajmujących się ekologią w IT oraz słownik pojęć związanych z ekologią w kontekście IT.

„Green IT to hasło od wielu lat modne na Zachodzie. Chociaż wpływ tej idei na rozwój branży informatycznej nie jest jeszcze zbyt duży, wraz ze wzrostem cen energii rozwiązania IT przyjazne środowisku staną się w firmach poważnym źródłem oszczędności” – mówi Elżbieta Jaworska, redaktor naczelna GreenITfocus. „Polskie przedsiębiorstwa dopiero oswajają się z problemem społecznej odpowiedzialności biznesu. Tymczasem ograniczenie zużycia energii, emisji substancji szkodliwych i kosztów chłodzenia w serwerowniach nie tylko zapewnia uzyskanie korzyści ekonomicznych, ale też umożliwia budowanie pozytywnego wizerunku”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu