Komputronik oraz Kroll Ontrack odzyskają i skasują dane klientów w Polsce

Komputronik S.A., czołowy dystrybutor sprzętu komputerowego w Polsce wprowadził do swej oferty oprogramowanie firmy Kroll Ontrack. Dzięki temu klienci Komputronika, którzy pragną przywrócić bądź skasować najcenniejsze prywatne i firmowe pliki mają możliwość skorzystania z rozwiązań światowego lidera w tej dziedzinie.


Podpisana przez firmy umowa pozwoli użytkownikom sprzętu komputerowego na zakup programów do odzyskiwania danych utraconych przy kasowaniu, formatowaniu lub awarii systemu (program EasyRecovery), a także przywracać utracone wiadomości pocztowe lub inne dokumenty i elementy z plików EDB serwera MS Exchange oraz środowiska MS SharePoint (programy PowerControls).

Ponadto w ofercie znajduje się program Ontrack Eraser, który pozwala na usunięcie wszystkich danych w sposób uniemożliwiający ich późniejsze odtworzenie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorstw, które planują bądź już wprowadziły w swej strukturze politykę bezpieczeństwa danych, mającą na celu ochronić je przed wyciekiem najważniejszych dokumentów, a tym samym potencjalną utratą milionów złotych*.

– Korzystając z doświadczeń firmy Komputronik zauważyliśmy, że wiele firm, m.in. z sektora MSP,  korzystających z usług dystrybutorów sprzętu w przypadku utraty danych pragnie odzyskać pliki samodzielnie, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu oraz kosztów. Taką właśnie możliwość dają im programy Kroll Ontrack, które oparte są na najnowszych technologiach firmy, wypracowanych na podstawie ponad dwudziestoletniego doświadczenia. Zawarte przez nasze firmy porozumienie pozwoli prywatnym i biznesowym użytkownikom na łatwiejsze, szybsze i – co najistotniejsze – profesjonalne odzyskanie bądź skasowanie danych – mówi Marek Suczyk, dyrektor zarządzający Kroll Ontrack w Polsce.

Produkty software’owe firmy Kroll Ontrack dostępne są w sieci sprzedaży firmy Komputronik (oraz Karen Notebook, marki będącej własnością Komputronik) w całej Polsce. Ceny oferowanego oprogramowania rozpoczynają się od 799zł brutto. Pełny cennik dostępny jest na stronie www.komputronik.pl

* nawet 0,5 mln złotych, według ekspertów Kroll Ontrack, może dziennie tracić duża Polska firma, która utraciła kluczowe dane własne bądź klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu