Fortinet zapewnia monitoring bezpieczeństwa baz danych w trybie 24×7

Veracomp SA, wyłączny dystrybutor rozwiązań Fortinet w Polsce, informuje, że producent wprowadził nowe funkcjonalności w urządzeniach zabezpieczających bazy danych FortiDB. Zmiany obejmują opcje monitorowania i kontroli, które zostały dodane we wprowadzonym na rynek w tym roku rozwiązaniu przeznaczonym do oceny luk (VA). Nowe narzędzia umożliwiają monitorowanie bezpieczeństwa sieci w trybie ciągłym (24×7) lub na podstawie harmonogramu. Sprzęt przeznaczony jest dla wszyskich firm, niezależnie od ich wielkości.

W połączeniu z dotychczasowymi możliwościami rozwiązania VA, nowe funkcje urządzeń FortiDB oferują bardziej wszechstronny zestaw narzędzi służących do zabezpieczania baz danych, które coraz częściej stają się celem działań przestępczych z uwagi na wartość przechowywanych w nich informacji.

Ponadto, firma Fortinet wprowadza na rynek dwa nowe modele z rodziny FortiDB – FortiDB-400B oraz FortiDB-2000B – które wspólnie z zapowiedzianym wcześniej urządzeniem FortiDB-1000B, poszerzają rodzinę produktów zabezpieczających bazy danych, oferując właściwe skalowanie w przypadku małych, średnich i dużych firm.

Wszechstronny zestaw narzędzi zabezpieczających bazy danych

Rodzina produktów FortiDB oferuje na jednej platformie sprzętowej różne narzędzia chroniące przed kradzieżą danych osobistych i zastrzeżonych przez źródła zewnętrzne oraz wewnętrzne, z uwzględnieniem przypadków podszywania się intruzów pod legalnych użytkowników:

  • Monitorowanie działania bazy danych (DAM) 24×7 – Urządzenia FortiDB zapewniają monitorowanie w trybie ciągłym (24×7) lub na podstawie harmonogramu, umożliwiając przechwytywanie wszystkich typów czynności w bazie danych (od działań administracyjnych, aż do czynności użytkowników).
  • Kontrolowanie baz danych – Rejestrowanie czynności w bazach danych odnośnie kompletnych i precyzyjnych dzienników kontroli. Niezależna pamięć masowa zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczającą integralność kontroli.
  • Ocena luk – Funkcja ta, wprowadzona w ubiegłym roku w urządzeniu FortiDB-1000B, „wzmacnia” bazy danych poprzez wykrywanie słabych punktów w hasłach, uprawnieniach dostępu oraz ustawieniach konfiguracyjnych; ostrzega administratorów systemu o potencjalnych zagrożeniach; a także sugeruje działania zaradcze. Zautomatyzowana kontrola działająca na podstawie polityki, pozwala na zredukowanie czasu pracy administratorów baz danych (DBA), poprzez eliminację procesów manualnych i redukcję zagrożeń wynikających z rozwiązania umowy o pracę przez administratora.

Firma Fortinet wprowadziła również wersje klasy podstawowej i wyższej produktu FortiDB-1000B. Urządzenie jest skalowalne, więc umożliwia zaspokojenie potrzeb firm o różnej wielkości. Obecnie, linia produktów FortiDB składa się z następujących urządzeń:

  • FortiDB-2000B – przeznaczone dla dużych firm; obsługuje do 60 bazy danych;
  • * FortiDB-1000B – przeznaczone dla firm średnich; obsługuje do 30 bazy danych
  • FortiDB-400B – przeznaczone dla firm małych / średnich; obsługuje do 10 bazy danych.

Dostępność i cena:

Nowe urządzenia firmy Foritnet dostępne są w Veracomp od stycznia 2009. W cenie od 8000 EUR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu