BenQ MP514 – popularny, uniwersalny projektor

BenQ MP514 to najnowszy model cichego projektora z rodziny popularnych urządzeń wielozadaniowych w bardzo przystępnej cenie dla odbiorcy końcowego. Charakteryzuje się jasnością 2000 ANSI lumenów i kontrastem 2500:1, rozdzielczością podstawową SVGA (800×600 pikseli). Projektor może współpracować z urządzeniami zewnętrznymi w rozdzielczościach od VGA (640×350) do SXGA (1280×1024 piksele). Projektor jest zgodny z ze standardem HDTV do 1080i oraz systemami TV – NTSC, PAL oraz SECAM. Użytkownik może wybrać ustawienie wyświetlania obrazu w formatach: 4:3 lub 16:9. Obraz wyświetlany jest na ekranie w wielkości (mierzonej po przekątnej) od 75 cm do 750 cm w palecie 16,7 miliona kolorów. Poza tym ma bardzo niski poziom hałasu wentylatora – zaledwie 30dB (w trybie ekonomicznym).

BenQ MP514 został zaprojektowany ze szczególną dbałością o wygląd. Obudowa w białym kolorze w połączeniu z linią wzorniczą, opracowaną przez specjalistów od projektowania urządzeń BenQ, nadaje urządzeniu oryginalny styl pasujący jednocześnie sali konferencyjnej, oraz domu. Projektor korzysta z opracowanej przez BenQ technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

BenQ MP514 wyposażono w obudowę, której konstrukcja z znacznym stopniu eliminuje hałas powstających podczas pracy wentylatorów – redukując go do poziomu 33/30dB (tryb normalny / ekonomiczny). Tak niski poziom hałasu osiągnięto dzięki specjalnej konstrukcji kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze. Dzięki temu projektor jest doskonałym rozwiązaniem dla sal kinowych, konferencyjnych oraz kina domowego.

Wejścia dla komputerów PC składają się z: analogowego RGB: D-Sub, typu Component: D-SUB oraz wejścia typu kompozyt. Gniazdo wyjściowe np. na zewnętrzny monitor: D-Sub. Wymiary projektora: 273x108x215 mm, waga 2.4kg.

Urządzenie wyposażono w szeroki zestaw funkcji do ustawień obrazu, pomiar czasu trwania prezentacji oraz korekcję obrazu zależnie od koloru tła na którym jest wyświetlany. Korekta obrazu dotyczy dopasowania jasności obrazu, kolorów i kontrastu dla pięciu różnych domyślnie ustawionych kolorów ekranu lub ściany na której wyświetlany jest obraz.

Projektor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1649 zł z VAT.

Wszystkie projektory BenQ mają gwarancję na 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę lub 1000 godzin pracy w zależności co nastąpi pierwsze). Ewentualne naprawy realizowane są w trybie door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu