Rozmowy o języku – otwarte spotkania w SWPS

24 marca 2009 r. o godz. 17.15 w warszawskiej siedzibie SWPS (aula 218 im. prof. T. Tomaszewskiego) odbędzie się drugie otwarte spotkanie z cyklu „Rozmowy o języku”. Zostanie ono poświęcone językowi zabawy, rozrywki i śmiechu. W spotkaniu wezmą udział: prof. Jerzy Bralczyk (SWPS), dr Jacek Wasilewski (SWPS), red. Michał Ogórek („Gazeta Wyborcza”).

Proponowany cykl spotkań ma na celu wywołanie zainteresowania i refleksji nad językiem w różnych sferach i sytuacjach komunikacyjnych. Zajęcia mają charakter rozmów z wybitnymi specjalistami – teoretykami i praktykami z różnych dziedzin. Poruszane są zagadnienia kontrowersyjne i takie, które są związane z przekształcaniem się języka polskiego. Analizowane są przyczyny i konsekwencje szczególnego użycia języka.

Proponowane są następujące tematy spotkań – język nowych technik: internetu, telefonii komórkowej, mediów interaktywnych, język erotyki i seksu, język zabawy, rozrywki i śmiechu, język biznesu, handlu, promocji i reklamy, język polityki i kampanii wyborczych, język w sytuacjach ekstremalnych i ostatecznych, język w religii i w mistyce.

Dyskusja może zawierać treści, a nawet formy, niewychowawcze.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu