Pieniądze na promocję dla przedsiębiorców

Poznaliśmy listę firm z Województwa Łódzkiego, które uzyskają unijne wsparcie na udział w zagranicznych targach, wystawach i misjach gospodarczych. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel ponad 10 mln zł. – Na razie wyczerpaliśmy niespełna 1/3 alokacji. Pozostała kwota wciąż czeka na naszych przedsiębiorców – mówiła Elżbieta Hibner, Członek Zarządu Województwa, podczas dzisiejszej (19 marca) konferencji prasowej.

Konkurs na dofinansowanie zagranicznej promocji przedsiębiorstw odbywał się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, działanie III.2 „Podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw”.

Ocenę merytoryczną przeszło pozytywnie 30 projektów, które zostaną wsparte kwotą 2 mln 365 tys. zł.  Niewykorzystane środki przejdą do  następnych konkursów. – Już teraz mogę zapowiedzieć, że w okolicach lipca-sierpnia ponowimy nabory projektów – zaznaczył Maciej Kokotek, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy działającego przy Urzędzie Marszałkowskim.

W przyszłym tygodniu Zarząd Województwa Łódzkiego podejmie decyzję w sprawie wyboru projektów zgłoszonych do konkursu w ramach działania III.2, w którym całkowita kwota środków unijnych, o którą mogli występować beneficjenci to ponad 80 mln złotych. Ocenę formalną przeszły pozytywnie 153 wnioski.

We wtorek (17 marca) ogłoszony został kolejny konkurs w ramach III.2, w którym na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw przeznaczono ponad 108 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 22 kwietnia. Maksymalna kwota wsparcia projektu to  4 mln zł. – Bardzo dużo konkursów otwiera się i zamyka w tej chwili w Urzędzie Marszałkowskim. Jest więc czym zainteresować naszych przedsiębiorców – podkreśliła Elżbieta Hibner.

– Zachęcamy do zgłaszania się do naszego punktu informacyjnego z własnymi pomysłami. Nawet jeśli ktoś nie wie, do jakiego konkursu można przypisać projekt, konsultanci odpowiednio go pokierują – dodał dyrektor COP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu