OTTO Polska – sponsor Homeless World Cup 2011

W piątek 13 marca oficjalnie został złożony wniosek o zgłoszenie Poznania, jako kandydata do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Ulicznej 2011 (Homeless Word Cup 2011). Ambasadorem imprezy w Poznaniu  zostanie Leo Beenhakker- trener Polskiej Reprezentacji  w Piłce Nożnej.

Inicjatorem i koordynatorem złożenia projektu jest Egidius Vreuls, Dyrektor Generalny OTTO Polska Sp. Z o.o., który jest od 5 lat angażuje się w organizację imprez sportowych w Polsce i Holandii. Inicjatywa została wsparta przez Urząd Miasta w Poznaniu, Stowarzyszenie „Reprezentacja Polski Bezdomnych”, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, PZPN , Masita, Sindbad, REMES, BCC.

Piłka Nożna Uliczna jest dyscypliną stworzoną przede wszystkim dla ludzi bezdomnych. Można ją uprawiać w każdym miejscu, gdzie możliwe jest rozstawienie boiska o wymiarach 15 x 20 metrów otoczonego bandami.

Dyscyplina ta, jest uprawiana w ponad 60 krajach na całym Świecie, a co roku odbywają się Mistrzostwa Świata. Od kilku lat Polska bierze udział w międzynarodowych mistrzostwach i może pochwalić się niemałymi sukcesami (w roku 2007 w Kopenhadze – Polska Reprezentacja zdobyła Wicemistrzostwo Świata). Z roku na rok powiększa się rozmiar imprezy.
Ideą Piłki Nożnej Ulicznej jest upowszechnianie i aktywizacja społeczna różnych środowisk wokół piłki nożnej, jednej z najbardziej popularnych w świecie dyscyplin sportowych.

Organizacja tego typu imprezy oraz transmisja turnieju do kilkudziesięciu krajów Świata, jest dla miasta – organizatora, jak również całego kraju, ogromną promocją poprzez propagowanie szczytnych idei.

Oryginalna wersja projektu dostępna jest na stronie www.homelessworldcup2011.poznan.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu