Kolejne przełączniki D-Linka z certyfikatem MEF

Firma D-Link poinformowała, że laboratorium testowe Iometrix przyznało przełącznikom DGS-3700 certyfikat MEF (Metro Ethernet Forum) 9 & 14. Wcześniej certyfikaty takie otrzymały przełączniki serii DES-3528. Certyfikaty te potwierdzają szczególną przydatność sprzętu D-Linka do tworzenia infrastruktury sieci typu ME.

Firma Iometrix, we współpracy z organizacją Metro Ethernet Forum, wydaje certyfikaty, które są akceptowane na całym świecie oraz cieszą się zaufaniem operatorów sieci i producentów w kwestii wdrażania rozwiązań Carrier Ethernet.

Certyfikat MEF potwierdza osiągnięcie standardu zgodności operacyjnej. Potwierdzenie takie pozwala usprawnić procesy zatwierdzania sprzętu, sprawdzania funkcjonalności i zgodności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów testowania oraz skróceniu czasu wprowadzania produktów na rynek przez dostawców usług.

Jednym z filarów działalności firmy D-Link jest produkcja rozwiązań dla sieci Metro Ethernet. Firma w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedała na świecie 8 milionów portów tego typu urządzeń, co lokuje ją w czołówce przedsiębiorstw oferujących sprzęt sieciom dostawców usług.

DGS-3700 to nowa seria gigabitowych przełączników, które D-Link opracował z myślą o firmach telekomunikacyjnych i dostawcach usług. Oferuje ona sprzęt dostosowany do potrzeb usługodawców, bogaty zestaw oprogramowania i zabezpieczeń oraz usługi Triple-Play. Urządzenia z serii DGS-3700 są przeznaczone dla małych i zewnętrznych oddziałów firm telekomunikacyjnych i operatorów usług. Mają one niewielkie rozmiary (obudowa o głębokości 210 mm i wysokości 1U) i mogą pracować w temperaturach do 65˚C. Ponadto, aby ułatwić instalację, serwis i rozwiązywanie problemów w terenie, przełączniki zostały wyposażone w łącza dostępowe umieszczone na przednim panelu.

Seria DGS-3700 obejmuje dwa modele: DGS-3700-12 z 8 portami RJ-45 10/100/1000M i 4 portami combo 10/100/1000M/SFP oraz DGS-3700-12G z 8 portami SFP i 4 portami combo 10/100/1000M/SFP. Oba pojawią się na rynku w drugim kwartale 2009 r. z modułowymi podwójnymi zasilaczami AC/DC, wentylatorami i filtrami kurzu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu