Przejdź do treści

LookSoft – Media Monitor dla AGB Nielsen

Dostęp do danych na temat oglądalności poszczególnych kanałów telewizyjnych, teraz także na telefonie komórkowym

Firma LookSoft, na zlecenie firmy badawczej AGB Nielsen, przygotowała aplikację działającą na telefonach komórkowych, pozwalającą jej klientom na dostęp do danych dotyczących oglądalności poszczególnych programów telewizyjnych, w dowolnym miejscu i czasie.

Umożliwienie klientom dostępu z poziomu telefonu komórkowego do zakupionych danych analitycznych jest naturalnym rozszerzeniem oferty firmy, dzięki któremu mają oni możliwość korzystania z krytycznych dla nich informacji niezależnie od miejsca i czasu.

Funkcjonalność aplikacji, przeznaczonej wyłącznie dla zamkniętej grupy klientów AGB Nielsen, oferuje: porównanie i wyświetlenie procentowych udziałów oglądalności danej stacji według założonych wcześniej kryteriów – pasma czasowego, grup wiekowych, stacji TV i odpowiednich wskaźników mediowych.

Jak mówi prezes LookSoft, Łukasz Makowski: „Aplikacja Media Monitor dla AGB Nielsen to kolejny rynkowy przykład, że możliwe jest wypracowanie użytecznych aplikacji dla praktycznie każdej z grup odbiorców.
Fakt, iż wszyscy posiadamy telefony komórkowe i że są one coraz nowocześniejsze, niekoniecznie potwierdza tezę, że spełniają nasze oczekiwania. Telefon komórkowy to dziś komputer, jednak każdy z nas poza systemem operacyjnym – który jest na ogół jeden, korzysta z różnego branżowego oprogramowania. Ten sam model obowiązuje w komórkach. Dziś poprzez nasze projekty zaspokajamy potrzeby poszczególnych grup zawodowych, bądź często niewielkich grup biznesowych, dla których standardowa oferta oprogramowania to zbiór w większości niepotrzebnych programów. Klienci potrzebują czegoś więcej, przemyślenia i dopasowania funkcjonalności. Definicją tych potrzeb oraz kreowaniem sposobu ich zaspokojenia zajmujemy się właśnie w LookSoft, w dziale aplikacji użytkowych.”