Budżet pod kontrolą

Jak efektywnie kontrolować budżet samorządu? Jak planować wydatki? Kilkudziesięciu samorządowców poznawało nowoczesny system zarządzania budżetem na seminarium zorganizowanym przez ekspertów z firmy MIS i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej z Wrocławia.

Celem seminarium zorganizowanego pod koniec lutego w Jugowicach w Górach Sowich było zapoznanie samorządowców z nowoczesnym, informatycznym systemem zarządzania budżetem – mis-Partner21/Monitorowanie Wykonania Budżetu. Uczestnicy mieli także okazję poznania możliwości dofinansowania ze środków Unii Europejskiej projektów jednostek samorządu terytorialnego z zakresu informatyzacji i e-usług. W spotkaniu uczestniczył m.in. Tadeusz Drab, wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich. – Chcieliśmy pokazać, że zarządzanie budżetem urzędu i kontrola wydatków mogą być znacznie prostsze, gdy korzysta się z nowoczesnych rozwiązań – tłumaczy Marcel Kasprzak, prezes firmy MIS.

Program mis-Partner21/Monitorowanie Wykonania Budżetu opracowano w technologii Lotus Notes. Eksperci MIS prezentowali uczestnikom jego praktyczne zastosowania. – Aplikacja umożliwia prowadzenie planu budżetu składającego się z rozdziałów, paragrafów, zadań i podzadań – wyjaśnia Marek Kobiec, dyrektor sprzedaży w firmie MIS. Dzięki ewidencjonowaniu przychodzących faktur, rachunków i umów urzędnicy mają kontrolę nad bieżącym  obciążeniem i zaangażowaniem środków, a informacje są dostępne w każdej chwili – To duże ułatwienie dla burmistrzów czy wójtów, którzy na co dzień muszą panować nad wydatkami i zachowywać rozsądek w planowaniu inwestycji. Dzięki mis-Partner21/Monitorowanie Wykonania Budżetu mogą nie tylko racjonalnie planować finanse, ale również na bieżąco korygować prowadzone w danym momencie projekty – podkreśla Marcel Kasprzak.

Lutowe spotkanie w Jugowicach to kolejne tego rodzaju seminarium zorganizowane przez MIS-a. Firma od wielu lat wspiera firmy i jednostki administracji samorządowej i publicznej w zwiększaniu efektywności procesów oraz udoskonalaniu systemów zarządzania poprzez tworzenie nowoczesnych rozwiązań i narzędzi informatycznych. Na rynku działa od 1992 roku, a jej główna siedziba znajduje się we Wrocławiu. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze MIS jest partnerem koncernu IBM o najwyższym statusie. Posiada certyfikat ISO 9001:2000 oraz AQAP 2110:2003, a także akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na wykonywanie projektów ze środków unijnych. Jest członkiem Business Centre Club oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu