Złoty Medal za DIALOGmedia, multimedialny pakiet Telefonii DIALOG

Aż dwa wyróżnienia otrzymała Telefonia DIALOG podczas tegorocznych XX Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009. Najważniejszą nagrodą jest Złoty Medal za usługę DIALOGmedia – Domową Platformę Multimedialną. Firmę uhonorowano także specjalną statuetką za wkład w rozwój łódzkich targów.

Wśród produktów i usług zgłoszonych do konkursu podczas tegorocznych targów INTERTELECOM znalazł się oferowany od roku przez Telefonię DIALOG pakiet DIALOGmedia, czyli Domowa Platforma Multimedialna. I to właśnie ta usługa znalazła uznanie profesjonalnego jury targów, zdobywając prestiżowy Złoty Medal INTERTELECOM.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się wczoraj podczas wieczoru galowego, organizowanego z okazji otwarcia targów INTERTELECOM 2009. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji centralnych i władz miasta, branżowych izb gospodarczych i stowarzyszeń oraz mediów. Medal w imieniu Telefonii DIALOG odebrał Piotr Guziewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń.

Pakiet DIALOGmedia jest dostępny w ofercie firmy od 26 lutego 2008 r. DIALOGmedia to centrum rozrywki dla całej rodziny. Usługa umożliwia abonentom korzystanie z przewodowej telewizji cyfrowej (IPTV) z funkcją interakcji, wypożyczalni filmów (VoD), która liczy niemal 600 tytułów, szerokopasmowego internetu i abonamentu telefonicznego. Wszystkie produkty rozliczane są w ramach jednego rachunku, a korzystanie z nich jest proste, elastyczne i intuicyjne. Użytkownik sam wybiera i opłaca produkty, z których zamierza korzystać. Specjalnie dla swoich abonentów Telefonia DIALOG stworzyła dedykowany serwis internetowy: www.dialogmedia.pl i specjalny numer TeleCentrum 0 801 700 702.

– Usługa DIALOGmedia szybko zyskała popularność wśród naszych klientów. Ich liczba wynosi już kilka tysięcy i stale rośnie – podkreśla Romuald Mendelak, zastępca dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej Telefonii DIALOG. – Cieszymy się, że teraz doceniło ją także grono specjalistów z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej. To dla nas duże wyróżnienie i dodatkowy impuls do dalszego rozszerzania pakietu o kolejne funkcje i możliwości.

Jak wynika z badania satysfakcji abonentów (przeprowadzonego przez niezależny instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC w październiku 2008 r.), aż około 80% użytkowników DIALOGmedia poleciłoby tę usługę swoim znajomym.

Z usługi DIALOGmedia mogą skorzystać mieszkańcy obszarów, na których występuje infrastruktura DIALOGu (dawne województwa: wrocławskie, legnickie, jeleniogórskie, wałbrzyskie, zielonogórskie, elbląskie, łódzkie, bielskie oraz warszawska sieć Marina). Wkrótce usługa dostępna będzie także w nowych lokalizacjach na sieci Ethernet oraz sieci światłowodowej PON.

Telefonia DIALOG nieustannie rozszerza paletę funkcjonalności w ofercie DIALOGmedia. Wkrótce spółka zaoferuje swoim użytkownikom możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych bądź filmów z VoD na dwóch telewizorach (opcja multiroom). Pojawi się również możliwość oglądania jeszcze większej liczby kanałów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD). W najbliższej przyszłości dla kanałów HD spółka uruchomi dźwięk w jakości Dolby Digital 5.1, abonenci będą mogli także korzystać z bezprzewodowego połączenia pomiędzy dekoderem a modemem.

Od wielu lat konkurs o Złoty Medal INTERTELECOM jest jedną z najważniejszych imprez towarzyszących targom. Konkurs ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych, nowoczesnych produktów i usług prezentowanych na targach, które przyczyniają się jednocześnie do rozwoju telekomunikacji w Polsce. W gronie jurorów są osoby reprezentujące krajowe uczelnie techniczne, instytucje rządowe oraz stowarzyszenia branżowe. Oceniają one zgłoszone produkty według takich kryteriów jak m.in.: parametry techniczne, walory użytkowe, zastosowanie nowych technologii i oryginalność rozwiązań.

Złoty Medal INTERTELECOM dla pakietu DIALOGmedia jest jedną z dwóch nagród, które otrzymała firma podczas tegorocznych targów. Telefonia DIALOG została uhonorowana także specjalnym wyróżnieniem – statuetką z okazji XX-lecia targów INTERTELECOM. Organizatorzy nagrodzili w ten sposób spółkę za znaczący wkład w rozwój tej międzynarodowej imprezy branżowej.

XX Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009 w Łodzi odbywają się do 19 marca 2009 r. pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej, oraz marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu