Złoty Medal za DIALOGmedia, multimedialny pakiet Telefonii DIALOG

przez | 18/03/2009

Aż dwa wyróżnienia otrzymała Telefonia DIALOG podczas tegorocznych XX Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009. Najważniejszą nagrodą jest Złoty Medal za usługę DIALOGmedia – Domową Platformę Multimedialną. Firmę uhonorowano także specjalną statuetką za wkład w rozwój łódzkich targów.

Wśród produktów i usług zgłoszonych do konkursu podczas tegorocznych targów INTERTELECOM znalazł się oferowany od roku przez Telefonię DIALOG pakiet DIALOGmedia, czyli Domowa Platforma Multimedialna. I to właśnie ta usługa znalazła uznanie profesjonalnego jury targów, zdobywając prestiżowy Złoty Medal INTERTELECOM.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się wczoraj podczas wieczoru galowego, organizowanego z okazji otwarcia targów INTERTELECOM 2009. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji centralnych i władz miasta, branżowych izb gospodarczych i stowarzyszeń oraz mediów. Medal w imieniu Telefonii DIALOG odebrał Piotr Guziewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju Technologicznego i Wdrożeń.

Pakiet DIALOGmedia jest dostępny w ofercie firmy od 26 lutego 2008 r. DIALOGmedia to centrum rozrywki dla całej rodziny. Usługa umożliwia abonentom korzystanie z przewodowej telewizji cyfrowej (IPTV) z funkcją interakcji, wypożyczalni filmów (VoD), która liczy niemal 600 tytułów, szerokopasmowego internetu i abonamentu telefonicznego. Wszystkie produkty rozliczane są w ramach jednego rachunku, a korzystanie z nich jest proste, elastyczne i intuicyjne. Użytkownik sam wybiera i opłaca produkty, z których zamierza korzystać. Specjalnie dla swoich abonentów Telefonia DIALOG stworzyła dedykowany serwis internetowy: www.dialogmedia.pl i specjalny numer TeleCentrum 0 801 700 702.

– Usługa DIALOGmedia szybko zyskała popularność wśród naszych klientów. Ich liczba wynosi już kilka tysięcy i stale rośnie – podkreśla Romuald Mendelak, zastępca dyrektora ds. Komunikacji Marketingowej Telefonii DIALOG. – Cieszymy się, że teraz doceniło ją także grono specjalistów z branży elektronicznej i telekomunikacyjnej. To dla nas duże wyróżnienie i dodatkowy impuls do dalszego rozszerzania pakietu o kolejne funkcje i możliwości.

Jak wynika z badania satysfakcji abonentów (przeprowadzonego przez niezależny instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC w październiku 2008 r.), aż około 80% użytkowników DIALOGmedia poleciłoby tę usługę swoim znajomym.

Z usługi DIALOGmedia mogą skorzystać mieszkańcy obszarów, na których występuje infrastruktura DIALOGu (dawne województwa: wrocławskie, legnickie, jeleniogórskie, wałbrzyskie, zielonogórskie, elbląskie, łódzkie, bielskie oraz warszawska sieć Marina). Wkrótce usługa dostępna będzie także w nowych lokalizacjach na sieci Ethernet oraz sieci światłowodowej PON.

Telefonia DIALOG nieustannie rozszerza paletę funkcjonalności w ofercie DIALOGmedia. Wkrótce spółka zaoferuje swoim użytkownikom możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych bądź filmów z VoD na dwóch telewizorach (opcja multiroom). Pojawi się również możliwość oglądania jeszcze większej liczby kanałów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD). W najbliższej przyszłości dla kanałów HD spółka uruchomi dźwięk w jakości Dolby Digital 5.1, abonenci będą mogli także korzystać z bezprzewodowego połączenia pomiędzy dekoderem a modemem.

Od wielu lat konkurs o Złoty Medal INTERTELECOM jest jedną z najważniejszych imprez towarzyszących targom. Konkurs ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych, nowoczesnych produktów i usług prezentowanych na targach, które przyczyniają się jednocześnie do rozwoju telekomunikacji w Polsce. W gronie jurorów są osoby reprezentujące krajowe uczelnie techniczne, instytucje rządowe oraz stowarzyszenia branżowe. Oceniają one zgłoszone produkty według takich kryteriów jak m.in.: parametry techniczne, walory użytkowe, zastosowanie nowych technologii i oryginalność rozwiązań.

Złoty Medal INTERTELECOM dla pakietu DIALOGmedia jest jedną z dwóch nagród, które otrzymała firma podczas tegorocznych targów. Telefonia DIALOG została uhonorowana także specjalnym wyróżnieniem – statuetką z okazji XX-lecia targów INTERTELECOM. Organizatorzy nagrodzili w ten sposób spółkę za znaczący wkład w rozwój tej międzynarodowej imprezy branżowej.

XX Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009 w Łodzi odbywają się do 19 marca 2009 r. pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej, oraz marszałka województwa łódzkiego Włodzimierza Fisiaka.