Żabka 2012 – Sieć Żabka ma już ponad 2000 sklepów

Największa sieć typu convenience w Polsce przekroczyła już 2000 sklepów. Żabka nr 2012 otworzona została w marcu 2009 w Siedlcach. Planowana jest dalsza ekspansja sieci, do końca tego roku powstanie kolejnych 200 placówek.

„Żabka Polska SA jest prekursorem na rynku convenience w Polsce. Kiedy 10 lat temu otwieraliśmy pierwsze sklepy – wyprzedziliśmy konkurencję. Ciągłe doskonalenie i rozwój sieci pozwala nam osiągać kolejne sukcesy i utrzymywać uzyskaną przewagę” – mówi Arkadiusz Mościński, Członek Zarządu Żabka Polska SA.

Żabki usytuowane są w całej Polsce w dużych i średniej wielkości miastach, a także – od niedawna – w miejscowościach liczących mniej niż 10 tysięcy mieszkańców. Najwięcej lokali otwartych jest w Łodzi i Poznaniu – po 94 Żabki, w Warszawie jest 70 sklepów sieci. Placówka numer 2012 w Siedlcach jest trzecim sklepem Żabka na terenie miasta.

„Nowoczesna koncepcja sprzedaży detalicznej spotkała się z uznaniem klientów. Konsekwentnie rozwijamy sieć, która zmieniła oblicze polskiego handlu” – dodaje Arkadiusz Mościński.

U podstaw budowania sieci Żabka leży przede wszystkim zapewnienie klientom komfortu w dokonywaniu zakupów. Wyrażają je strategiczne zasady sieci: blisko, szybko, wygodnie. W 2008 roku otwartych zostało 175 nowych sklepów. W 2009 roku planowane jest powiększenie sieci o kolejne 200 placówek.

W 2007 roku właścicielem Żabka Polska SA została środkowo-europejska grupa inwestycyjna Penta Investments, co zaowocowało wykorzystywaniem doświadczenia firmy na rynku czeskim. W Pradze działa już ponad 40 punktów sieci. W tym roku pojawią się pierwsze sklepy poza Pragą. Do końca roku liczba Żabek w Czechach osiągnie 100.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu